Do kin půjde film Loving Pablo s Bardemem a Cruzovou. Vyprávět bude o drogovém bossi Escobarovi

Kultura Kultura
5. 9. 2017 10:26
Na filmovém festivalu v Benátkách bude mít 6. září světovou premiéru drama režiséra Fernanda Leóna de Aranoy Loving Pablo s životními partnery Javierem Bardemem a Penélope Cruzovou v hlavních rolích. Biograficky laděný film vypráví o drogovém bossi Pablu Escobarovi. Film následně poputuje i na festival v Torontu a na začátku roku 2018 půjde také do českých kin. Už letos v říjnu se bude v českých sálech konat třetí ročník akce Be2Can, který představí předchozí úspěšné snímky z přehlídek v Benátkách, Cannes a v Berlíně. Uvede také retrospektivu oblíbeného italského režiséra Paola Sorrentina.
Video: YouTube / Kino Afisha
 

Právě se děje

před 46 minutami

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy