Zemřel bývalý ředitel Divadla na Vinohradech Jindřich Gregorini

ČTK ČTK
6. 4. 2019 20:06
Ve věku 79 let v sobotu zemřel Jindřich Gregorini, který byl mezi lety 2000 a 2012 ředitelem pražského Divadla na Vinohradech. O jeho úmrtí ČTK informovala rodina.
Jindřich Gregorini s Jiřinou Jiráskovou v roce 2010 na pohřbu herce Vladimíra Dlouhého.
Jindřich Gregorini s Jiřinou Jiráskovou v roce 2010 na pohřbu herce Vladimíra Dlouhého. | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Gregorini v čele Divadla na Vinohradech vystřídal Jiřinu Jiráskovou a podobně jako ona scénu směřoval k jejím měšťanským kořenům. Za jeho éry se tak inscenovaly zejména divácky úspěšné komedie a lehčí žánry.

Narodil se 28. prosince 1939, po maturitě vystudoval produkci na Divadelní fakultě Akademie múzických umění a poté se věnoval ekonomice v řadě pražských scén. Mimo jiné v někdejším Divadle Jiřího Wolkra, Státním divadelním studiu nebo Ústředním loutkovém divadle. Na Vinohradech působil již před jmenováním ředitelem řadu let jako náměstek pro provoz a ekonomiku.

Od poloviny 90. let také vyučoval na pražské divadelní i filmové fakultě.

 

Právě se děje

teď

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy