Zaláskovaná plavovláska i Čapkovo štěňátko míří do Archy

Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky. Husa na provázku v Arše.
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky.
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky.
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky.
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky.
Foto: Divadlo Archa
Kultura
19. 2. 2014 16:25
Brněnská Husa na provázku představí v Divadle Archa inscenace Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky a Dášeňka aneb Psí kusy - Haf!

Praha - Brněnská Husa na provázku přijíždí do pražské Archy o víkendu hned se dvěma inscenacemi. Obě připomínají významná díla české literatury a filmu.

Remake slavné inscenace Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky v režii Vladimíra Morávka lze vidět v Arše 23. a 24. února.

"Příběh Lásek jedné plavovlásky není jen anekdotou o dívce, která víc věřila, než myslela, a nýbrž hlavně a především podobenstvím, geniální metaforou o třeštivém a třpytivém a legračním fenoménu šedesátých let," říkají tvůrci inscenace věnované Miloši Formanovi.

Nejen dětské publikum si užije v sobotu 22. února odpoledne pohádkový kabaret Dášeňka aneb Psí kusy - Haf!

Autorská inscenace dvou protagonistů, Anežky Kubátové a Jiřího Jelínka hravou, zkratkovitou a imaginativní formou popisuje život štěněte i život se štěnětem. Odkazy na Čapkovu literaturu a životopis se proplétají s dojemnou situací dvou zestárnuvších milovníků psů.

Adaptace oblíbeného příběhu spisovatele Karla Čapka o životě štěněte foxteriéra je součástí několikaletého projektu Čapek na provázku: vedle Dášeňky se na scéně objevilo podobenství Ze života hmyzu, Hordubal nebo povídky Trapná muka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy