Vrcholí divadelní sezona, premiéry budou mít Schillerova klasika, příběh z metra i špičkový tanec

ČTK Kultura ČTK, Kultura
3. 5. 2018 10:49
Necelé dva měsíce zbývají do divadelních prázdnin. Do té doby bude v Praze k vidění nové nastudování klasického dramatu Friedricha Schillera, inscenace pohybového souboru Spitfire Company či premiéra opery Nabucco v režii Josého Cury. Divadlo v Dlouhé chystá druhý režijní projekt dua Skutr, Letní shakespearovské slavnosti zase komedii s Martinem Dejdarem a Ondřejem Pavelkou.
Ilustrace k inscenaci Probuzení.
Ilustrace k inscenaci Probuzení. | Foto: www.vosto5.cz

Divadlo Vosto5: Probuzení

Příští pondělí bude mít premiéru novinka divadla Vosto5, jejž v 90. letech minulého století založili tehdejší spolužáci z gymnázia a které je dnes známé třeba vyhledávanou inscenací Jiřího Havelky o fiktivním českém válečném hrdinovi Pérákovi.

Nyní Vosto5 chystá "mytologickou nonverbální klaunérii" nazvanou Probuzení. Vyprávět má o blanických rytířích a autoři ji označují za "nastavení divadelního zrcadla dnešní době, kdy jsou ohroženy samotné demokratické základy naší státní identity".

Premiéry 7. a 8. května, repríza 13. května a znovu 15. června, Jatka 78, Praha.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy