VIDEO Monty Python mají úplně nový song před "poslední" show

Kultura Kultura
4. 4. 2014 14:59
Poslechněte si "novou" píseň kultovní skupiny komiků Monty Python, která chystá svou úplně "poslední" show na červenec v londýnské O2 Areně.
Podívejte se na novou píseň Monty Python The Silly Walks Song. | Video:

Londýn, Praha - Vstupenky na první "úplně poslední" Monty Python live show v londýnské 02 Areně sice zmizely už na podzim závratnou rychlostí, kultovní skupina komiků ale o sobě dává vědět u příležitosti zahájení prodeje na další reprízy také úplně novou písní The Silly Walks Song.

Je to první autorský materiál Monty Pythonů od roku 1999. Ovšem to není úplně přesná informace, protože se jedná o "vyčištěnou" verzi z alba Monty Python Sings (Again), které v remasterované podobě celé vyjde v květnu.

Fanoušci mimo britské ostrovy až donedávna žili v naději, že "poslední" show Monty Pythonů bude k vidění i jinde, organizátoři ale už nyní nadšení tiší s tím, že individuální projekty jednotlivých členů tuto možnost v následujících třech letech zcela vylučují.

Monthy Python se sejdou na jednom jevišti poprvé od roku 2009, kdy se potkali při čtyřicátém výročí založení skupiny v newyorském Ziegfield Theatre. Nicméně skromné tehdejší vystoupení se prý s připravovanou show prý vůbec nedá srovnávat.

Foto: Bontonfilm

"Bude to pravděpodobně naše poslední společné vystoupení... až do toho příštího. Ostatně už naše první turné jsme nazvali First Farewell Tour, takže nám nemůžete v tomto směru moc věřit. Ale zcela vážně máme všichni dost práce, takže tahle vystoupení budou na dlouhou dobu opravdu poslední. Asi tak do roku 2050," řekl Michael Palin v rozhovoru pro BBC.

"Bude to docela zkouška pro nás starce, ale budeme mít k dispozici i lékařskou pomoc," vtipkoval Palin. "Bude to legrace... Máme tanečníky, máme písně, všichni budeme hrát asi deset různých postav."

"Poslední show" Monty Pythonů se fanoušci dočkají 1. července v londýnské O2 Areně a pak ještě šestkrát na stejném místě až do 18. července. Vstupenky na zbylé show jsou ještě k dispozici od pátečního poledne.

Monty Python v Londýně: Michael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam a John Cleese drží na rukou herečku a spolupracovnici z časů Létajícího cirkusu Carol Clevela
Monty Python v Londýně: Michael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam a John Cleese drží na rukou herečku a spolupracovnici z časů Létajícího cirkusu Carol Clevela | Foto: Reuters

Britská komediální skupina (s americkým elementem v podobě animátora Terryho Gilliama) svým surreálným humorem a anarchistickým rozrušováním společenských tabu zrevolucionalizovala na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let televizní produkci.

Svůj svérázný humor pak z pořadu pořadem Monty Pythonův létající cirkus úspěšně přenesli do tří celovečerních filmů Monty Python a Svatý Grál (1974), Monty Python: Život Briana (1979) a Monty Python: Smysl života (1983).

Další plány na společné projekty brzdily osobní ambice i úspěšné kariéry jednotlivých členů. Pokus o další reunion definitivně zmařila smrt Grahama Chapmana, který v roce 1989 zemřel na rakovinu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy