SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na Dolls. La Putyka hraje na Jatkách

Kultura Kultura
1. 11. 2014 17:02
Nabízíme pro tři výherce vždy dvě vstupenky na představení Dolls divadla La Putyka, které zahájí provoz prostoru pro nové umění Jatka78 v holešovické tržnici.
Akrobaté z Německa, Francie i Mexika vystoupí v představení Dolls divadla Cirk La Putyka
Akrobaté z Německa, Francie i Mexika vystoupí v představení Dolls divadla Cirk La Putyka | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Užijte si s deníkem Aktuálně.cz jedinečné představení Dolls divadla Cirk La Putyka v jedinečném prostoru Jatka 78 v Holešovicích 9. listopadu. Na tři výherce čekají dva volňásky.

Podívejte se na uázku z představení Dolls divadla La Putyka.
Podívejte se na uázku z představení Dolls divadla La Putyka. | Video:

Stačí do středy 5. listopadu (do 12:00) zaslat správnou odpověď na soutěžní otázku uvedenou na konci textu na [email protected] s předmětem La Putyka a mít štěstí při losování. Výherce budeme informovat mailem. Jejich jména budou zapsaná na guestlistu.

Praha dostane 5. listopadu staronový prostor pro nové umění Jatka78. Přebudování prostorů dvou hal Pražské tržnice v Holešovicích inicioval přední český soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, který také v prostorách tržnice uvede svoji novou hru Dolls, jež mixuje několik žánrů - nový cirkus, akrobacii, loutky, pohybové divadlo i film.

V centru příběhu je panenka, dětská hračka, která je nejlepším kamarádem snad každého v útlém věku. Hračka je jediná, která nám opravdu rozumí, cestuje s námi po světě a je naší zpovědnicí. Skrze panenku se můžeme podívat do historie. V Dolls vystupují akrobaté z Německa, Francie a Mexika pod vedením choreografů Josefa Fručky a Lindy Kapetaney.

Zkušební provoz Jatek 78 nabídne i další akce. V první polovině listopadu zde vystoupí soubory 420People, Cirkus Tety, Body Voice Band a další. Režisérksá dvojice SKUTR zde uvede premiéru nového mezinárodního projektu Bouře volně inspirovaného stejnojmennou Shakespearovou hrou.

"Abychom prověřili možnosti prostoru, rozhodli jsme se pro zkušební provoz," vyvsvětluje manažer projektu Jatka78 Štěpán Kubišta a dodává, že po skončení zkušebního provozu čeká areál rekonstrukce, jež zachová historický industriální charakter obou hal.

V současné době je v hale veškeré zázemí, které by diváci mohli potřebovat včetně baru i galerie.

Soutěžní otázka
Kdy bylo uvedeno vůbec první představení souboru Cirk La Putyka?
a) 1999
b) 2005
c) 2009

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 7 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy