reklama
 
 

Perfektní trojúhelník si v Arše doplní samotní diváci

13. 5. 2014 17:44
Kapela Please The Trees a taneční soubory 420people a Off Projects chystají do Divadla Archa projekt OFFline. Sejdou se pro jediný večer.

Praha - Please The Trees, 420people, Off Projects. Tři osobité soubory se sejdou 19. května v jediném večeru v pražském Divadle Archa.

Projekt OFFline vznikl s cílem zprostředkovat setkání příznivců současného tance v podání špičkového českého souboru 420PEOPLE a jejich hostů OFFprojects z Holandska s příznivci alternativně rockové kapely Please The Trees. Propojuje živou hudbu a tanec, spíš než o divadelní představení půjde o koncert, kde se tančí a naopak. Hudba a originální performance má vtáhnout diváky do dění nejen v divadelním sále, ale i ve foyer před začátkem představení a během přestávky.

420PEOPLE pro tuto příležitost obnovili choreografii Václava Kuneše Reen, zpracovávající téma návratů. OFFprojects, soubor složený převážně z bývalých tanečníků Nederlands Dans Theater pod vedením choreografa a hudebníka Amose Ben-Tala, budou s diváky v Arše komunikovat prostřednictvím tance, hudby i mluveného slova. Ve druhé části večera plynule naváže koncert kapely Please The Trees.

„Se souborem OFFprojects nás spojuje Amos Ben-Tal, respektive jeho muzika a nadšení pro živá vystoupeni. Amos pro nás složil hudbu k choreografii Reen, kde i hrál, a poté k Wind-up. Když jsme na tohle téma mluvili s ředitelem Divadla Archa Ondřejem Hrabem, okamžitě navrhnul zapojit do projektu OFFline i Please The Trees, že bychom se k sobě hodili. Přiznávám, že já jejich muziku neznal, oni nás taky ne, ale hned po první společné schůzce bylo jasné, že do toho půjdeme všichni a s nadšením,“ říká tanečník a choreograf, umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš.

Společnou filozofii všech tří subjektů shrnuje konstatování: LIVE show is the best! A to i přesto, že za nezapomenutelnými momenty live vystoupení je hodně práce a úsilí.

„Smyslem je propojit dvě snad až velmi rozdílné skupiny lidí, kteří, podle nás, mají ale k sobě velmi blízko. Co všechno se může přihodit při společném vystoupení těchto subjektů, bude záležet nejvíce na divákovi. Perfektní trojúhelník!" dodává Kuneš.

autor: Kultura | 13. 5. 2014 17:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama