Od 8. června mohou divadla či kina hrát pro 500 lidí bez rozestupů v hledišti

ČTK ČTK
1. 6. 2020 19:04
V další vlně uvolňování pravidel přijatých kvůli pandemii koronaviru dnes vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály mohou zrušit rozestupy v hledištích.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti. | Foto: ČTK/AP

Od půlky března, kdy česká vláda začala přijímat opatření proti koronaviru, byl provoz koncertních sálů, kin, hudebních klubů či divadel utlumený. V posledních týdnech již sice opět mohou hrát, doteď ale musely nechávat neobsazované celé řady a rozestupy mezi diváky. Toto omezení k příštímu pondělí 8. června přestane platit.

Změnu po pondělním jednání kabinetu představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy