Od 8. června mohou divadla či kina hrát pro 500 lidí bez rozestupů v hledišti

ČTK ČTK
1. 6. 2020 19:04
V další vlně uvolňování pravidel přijatých kvůli pandemii koronaviru dnes vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály mohou zrušit rozestupy v hledištích.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti. | Foto: ČTK/AP

Od půlky března, kdy česká vláda začala přijímat opatření proti koronaviru, byl provoz koncertních sálů, kin, hudebních klubů či divadel utlumený. V posledních týdnech již sice opět mohou hrát, doteď ale musely nechávat neobsazované celé řady a rozestupy mezi diváky. Toto omezení k příštímu pondělí 8. června přestane platit.

Změnu po pondělním jednání kabinetu představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO.

 

Právě se děje

před 35 minutami

České dráhy odškodní účastníky nehody u Perninku i pozůstalé po dvou obětech

České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu škody účastníkům nehody u Perninku na Karlovarsku i pozůstalým po dvou obětech. České dráhy provozují oba osobní vlaky, které se na trati v úterý čelně srazily. Při nehodě dva lidé zemřeli, devět bylo těžce a středně těžce zraněno. Podle Drážní inspekce jeden z vlaků nepočkal na křižování ve stanici Pernink.

"Prosíme všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu [email protected], abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim. České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu hmotných škod," uvedla mluvčí společnosti Vanda Rajnochová. Dodala, že pravidla odškodnění upravuje platná legislativa a výše je závislá na závažnosti zdravotní újmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy