Obrazem: Kráčejí po čtyřech cestách. Cirk La Putyka uvedl dlouho odkládanou premiéru

Obrazem: Kráčejí po čtyřech cestách. Cirk La Putyka uvedl dlouho odkládanou premiéru
Svým dosud nejrozsáhlejším projektem chtěl loni na jaře oslavit deset let na scéně.
Pandemie to však znemožnila.
Představení Cesty režíroval opět principál Rosťa Novák.
Po akrobatech vyžaduje líčení...
Foto: Lukáš Bíba
Lukáš Bíba
13. 9. 2021 14:16
Novocirkusový soubor Cirk La Putyka o víkendu uvedl premiéru dlouho chystaného a kvůli pandemii koronaviru odkládaného představení Cesty. Svým dosud nejrozsáhlejším projektem chtěl loni na jaře oslavit deset let na scéně. Pandemie to však znemožnila.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Rektorem ČVUT bude i v dalším období jaderný fyzik Petráček

Rektorem Českého vysokého učení technického (ČVUT) bude i v dalším funkčním období jaderný fyzik a nynější rektor Vojtěch Petráček. Do funkce ho ve středu zvolil akademický senát univerzity. Petráčkovo další volební období by po jeho jmenování prezidentem mělo začít v únoru příštího roku. Nejstarší technickou univerzitu ve střední Evropě by měl vést do konce ledna 2026.

Středeční volby se účastnilo 36 z 45 členů senátu, část členů se podle předsedy Jana Janouška v minulých dnech omluvila, přičemž omluvenky podle Janouška souvisely s epidemií covidu-19. Už v prvním kole volby získal sedmapadesátiletý Petráček nadpoloviční většinu hlasů všech členů senátu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy