FOTO Min Tanaka na Rohanském ostrově roztančil strom

Min Tanaka v přístavu 186 00. Úžasné spojení.
Projekt s názvem Přístav 186 00 se právě připravuje na svoji první akci.
Nový přístav pražské kultury, který využil divočinu Rohanského ostrova.
Bar je připraven.
První akcí v Přístavu bude vystoupení japonského tanečníka Mina Tanaky.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
12. 6. 2014 23:38
Legendární japonský tanečník butó v Přístavu 186 00, který by se mohl z divočiny proměnit na kulturní a volnočasový prostor, zatančil představení Šťastný strom.

Fotogalerie - Min Tanaka letos do Prahy přivezl představení Šťastný strom, s nímž ve čtvrtek večer vystoupil na Rohanském ostrově v Přístavu 186 00. V pátek a v sobotu pak přivítá své obdivovatele již tradičně v Divadle Archa.

V místě bývalého nádraží Karlín-Přístav by měl vzniknout park pro trávení volného času a kulturní akce. Zanedbaný pozemek na vltavském břehu si vyhlédli Michal Tošovský, Štěpán Kubišta a Jakub Janďourek, manažer Otevřené společnosti, bývalý ředitel Nové scény Národního divadla a sklářský designér studia Dechem.

V průběhu léta bude Přístav 186 00 hostit kulturní akce jen občasně. Od konce srpna pak bude připraven každodenní program v rámci projektu Fiesta, který se do Karlína přesouvá po několika úspěšných letech na piazzetě Nové scény Národního divadla.

Podívejte se na fotografie z představení Mina Tanaky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy