FOTO Min Tanaka na Rohanském ostrově roztančil strom

Min Tanaka v přístavu 186 00. Úžasné spojení.
Projekt s názvem Přístav 186 00 se právě připravuje na svoji první akci.
Nový přístav pražské kultury, který využil divočinu Rohanského ostrova.
Bar je připraven.
První akcí v Přístavu bude vystoupení japonského tanečníka Mina Tanaky.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
12. 6. 2014 23:38
Legendární japonský tanečník butó v Přístavu 186 00, který by se mohl z divočiny proměnit na kulturní a volnočasový prostor, zatančil představení Šťastný strom.

Fotogalerie - Min Tanaka letos do Prahy přivezl představení Šťastný strom, s nímž ve čtvrtek večer vystoupil na Rohanském ostrově v Přístavu 186 00. V pátek a v sobotu pak přivítá své obdivovatele již tradičně v Divadle Archa.

V místě bývalého nádraží Karlín-Přístav by měl vzniknout park pro trávení volného času a kulturní akce. Zanedbaný pozemek na vltavském břehu si vyhlédli Michal Tošovský, Štěpán Kubišta a Jakub Janďourek, manažer Otevřené společnosti, bývalý ředitel Nové scény Národního divadla a sklářský designér studia Dechem.

V průběhu léta bude Přístav 186 00 hostit kulturní akce jen občasně. Od konce srpna pak bude připraven každodenní program v rámci projektu Fiesta, který se do Karlína přesouvá po několika úspěšných letech na piazzetě Nové scény Národního divadla.

Podívejte se na fotografie z představení Mina Tanaky.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá CDU zahájila druhou část svého sjezdu, na kterém zvolí předsedu. Delegáti vyberou mezi Merzem, Laschetem a Röttgenem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy