Miloš Ubu půjde za Frantou Mrázkem do pekla a potká Putina

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 4. 2014 13:35
Politický kabaret Miloš Ubu má pokračování. S podtitulem Bude líp, ne? je uvede pražská La Fabrika.
Miloš Ubu při premiéře na Nové scéně.
Miloš Ubu při premiéře na Nové scéně. | Foto: Divadlo Pod Palmovkou - Nikola Tempír

Praha - Politický kabaret Tomáše Svobody a Ondřeje Formánka tentokrát pod titulem Miloš Ubu II aneb Bude líp, ne? uvede pražská La Fabrika.

Před koncem minulého roku si inscenace odbyla premiéru ve foyeru Nové scény Národního divadla a na mimopražských zájezdech sklízela ovace a vyvolávala vztek široké veřejnosti.

"Ubuovským výkřikem „Hovnajs!" začíná hodinový sled gagů, scének a hudebně-dramatických čísel, které v parodování prezidenta a politické elity neberou žádné ohledy. Tenhle guláš, který občas trochu zbytečně zachází za hranice etiky a jindy zase vyplňuje hluchá místa nevelmi sofistikovaným humorem, si ale po celý čas drží myšlenku, která se v závěru obrací přímo na diváka - Miloš nad přítomným bordelem mávne rukou se slovy: „Mně je to jedno. A vám?"," napsala recenzentka Aktuálně.cz Tatiana Brederová po premiéře první části.

"Nyní přidáme nové, leckdy překvapivé zápletky a situace, reagující na současné události z politického života," říká k pokračování režisér Svoboda.

Postava Miloše Ubu bude podle něj i nadále neomaleným nafoukancem věčně opilým mocí, nicméně se ocitne trochu v pozadí jako pozorovatel.

"I nadále bude sympaťákem, který padl do oka 54,8 procenta českých voličů, figurou volně inspirovanou slavným Otcem Ubu ze série divadelních grotesek Alfreda Jarryho," dodal Svoboda.

V nové inscenaci se s Frantou Mrázkem podívá až do samého pekla. Dalším aktérem bude Vladimír Putin.

Foto: Nikola Tempír

Diváky čeká i gastroenterologická analýza Prahy - neklidného tlustého střeva Evropy a tunelu Blanka jako jejího bočního vývodu. Iluzionista Tomio Okamura se má proměnit v Tyrše, Komenského, Smetanu, Cyrila a Metoděje, Libuši, Tetu a Kazi. Občerstvení zajistí Andrej Babiš, ale může se stát, že diváky během představení sežere Marta Semelová. V závěru se všichni aktéři objeví na palubě letadla Boeing 777, letícího do neznáma.

Na jevišti budou Vasil Fridrich v alternaci s Martinem Hruškou, Dušan Sitek, Jan Vlas, Jan Konečný, Radek Valenta, Lenka Langová či Simona Vrbická. Původní inscenace vznikla ve spolupráci s Divadlem pod Palmovkou.

Tomáš Svoboda s Ondřejem Formánkem už byli autory politického kabaretu Blonďatá bestie i pokračování Blonďatá bestie vrací úder.

Multikulturní prostor La Fabrika v Praze uvede inscenaci nazvanou Miloš Ubu II aneb Bude líp, ne? 9. dubna.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy