Mahlerovy vzpomínky. Norský choreograf v Ostravě uvede baletní fantazii

Mahlerovy vzpomínky. Norský choreograf v Ostravě uvede baletní fantazii
Inspirována je písňovou tvorbou skladatele, který žil v letech 1860 až 1911.
Choreografii tvořil Strømgren přímo v Ostravě s tanečníky souboru.
Premiéru bude mít v příští sezoně.
Inscenace představuje Strømgrenův pohled na dobu, život a tvorbu Gustava Mahlera. Stejně tak ale v divákovi může vyvolat dávné vzpomínky na vlastní rodinu nebo přiblížit dobu, kdy Mahler žil.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
25. 3. 2021 14:16
Norský choreograf Jo Strømgren se souborem Národního divadla moravskoslezského připravil baletní fantazii nazvanou Mahlerovy vzpomínky. Inspirována je písňovou tvorbou skladatele, který žil v letech 1860 až 1911. Choreografii tvořil Strømgren přímo v Ostravě s tanečníky souboru. Premiéru bude mít v příští sezoně.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy