Mahlerovy vzpomínky. Norský choreograf v Ostravě uvede baletní fantazii

Mahlerovy vzpomínky. Norský choreograf v Ostravě uvede baletní fantazii
Inspirována je písňovou tvorbou skladatele, který žil v letech 1860 až 1911.
Choreografii tvořil Strømgren přímo v Ostravě s tanečníky souboru.
Premiéru bude mít v příští sezoně.
Inscenace představuje Strømgrenův pohled na dobu, život a tvorbu Gustava Mahlera. Stejně tak ale v divákovi může vyvolat dávné vzpomínky na vlastní rodinu nebo přiblížit dobu, kdy Mahler žil.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
25. 3. 2021 14:16
Norský choreograf Jo Strømgren se souborem Národního divadla moravskoslezského připravil baletní fantazii nazvanou Mahlerovy vzpomínky. Inspirována je písňovou tvorbou skladatele, který žil v letech 1860 až 1911. Choreografii tvořil Strømgren přímo v Ostravě s tanečníky souboru. Premiéru bude mít v příští sezoně.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy