Klauni, pouliční divadlo a nový cirkus obsadí Stromovku i centrum Prahy. Vše bude zdarma

Kultura Kultura
9. 7. 2017 10:24
Na holešovickém Výstavišti, v okolí parku Stromovka i v centru Prahy se od 10. do 13. července zdarma představí v rámci divadelního festivalu Za dveřmi to nejlepší z klauniády, pouličního divadla a nového cirkusu.
Festival Za dveřmi je za dveřmi.
Festival Za dveřmi je za dveřmi. | Foto: Festival Za dveřmi

Průvod obřích loutek, české premiéry a umělci ze Španělska, Francie, Slovenska či Litvy v doprovodu těch nejtalentovanějších domácích performerů. Tak bude vypadat už 9. ročník festivalu Za dveřmi, který oživí Prahu 7, ale i historické centrum na čtyři dny pouličním divadlem.

Festival zahájí barevný průvod obřích loutek doprovázených artisty na chůdách v centru Prahy. Pak se vše přesune na holešovické Výstaviště, kde bude akce čtyři dny probíhat. O letní divadelní podívanou se postarají desítky souborů.

Ze Španělska organizátoři pozvali specialisty na klauniády La Industrial Teatrera a energického showmana Adriana Schvarzsteina. Jeho představení Greenman je improvizovaná oneman show, v Arrived se pak představí s umělkyní z Litvy a společně vytvoří absurdní situace pro kolemjdoucí.

Kromě Španělů navštíví festival také Francouzi. Zatímco poetičtí Compagnie Une De Plus přijedou přímo z Francie, členové souboru Le Cabaret Nomade do Prahy dokočují z Brna a tři dny budou bavit multižánrovým kočovným kabaretem v podobě divadla pro jednoho diváka, koncertním představením, storytellingem, fotografickou laboratoři či cestovním blešákem.

České divadlo budou reprezentovat žongléři Bratři v tricku, Divadlo Continuo nebo V.O.S.A. Theatre.

"Chceme, aby na festival mohla chodit celá rodina, a tak jsme se letos ještě více zaměřili na naše nejmenší diváky. Od úterý do čtvrtka bude na Výstavišti dětská zóna v podání Le Cabaret Nomade se storytellingem, malováním či koncerty. Po dvou letech jsme opět pozvali slovenské mistry Teatro Tatro, tentokrát s představením pro děti, zamilují si ho ale i všichni rodiče," říká za pořadatele Michaela Holbíková.

Festival se bude konat každý den od 14 hodin kromě pondělního zahájení, které začne v 16 hodin. Vstup na všechna představení kromě Teatro Tatro je zdarma.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy