Klauni, pouliční divadlo a nový cirkus obsadí Stromovku i centrum Prahy. Vše bude zdarma

Kultura Kultura
9. 7. 2017 10:24
Na holešovickém Výstavišti, v okolí parku Stromovka i v centru Prahy se od 10. do 13. července zdarma představí v rámci divadelního festivalu Za dveřmi to nejlepší z klauniády, pouličního divadla a nového cirkusu.
Festival Za dveřmi je za dveřmi.
Festival Za dveřmi je za dveřmi. | Foto: Festival Za dveřmi

Průvod obřích loutek, české premiéry a umělci ze Španělska, Francie, Slovenska či Litvy v doprovodu těch nejtalentovanějších domácích performerů. Tak bude vypadat už 9. ročník festivalu Za dveřmi, který oživí Prahu 7, ale i historické centrum na čtyři dny pouličním divadlem.

Festival zahájí barevný průvod obřích loutek doprovázených artisty na chůdách v centru Prahy. Pak se vše přesune na holešovické Výstaviště, kde bude akce čtyři dny probíhat. O letní divadelní podívanou se postarají desítky souborů.

Ze Španělska organizátoři pozvali specialisty na klauniády La Industrial Teatrera a energického showmana Adriana Schvarzsteina. Jeho představení Greenman je improvizovaná oneman show, v Arrived se pak představí s umělkyní z Litvy a společně vytvoří absurdní situace pro kolemjdoucí.

Kromě Španělů navštíví festival také Francouzi. Zatímco poetičtí Compagnie Une De Plus přijedou přímo z Francie, členové souboru Le Cabaret Nomade do Prahy dokočují z Brna a tři dny budou bavit multižánrovým kočovným kabaretem v podobě divadla pro jednoho diváka, koncertním představením, storytellingem, fotografickou laboratoři či cestovním blešákem.

České divadlo budou reprezentovat žongléři Bratři v tricku, Divadlo Continuo nebo V.O.S.A. Theatre.

"Chceme, aby na festival mohla chodit celá rodina, a tak jsme se letos ještě více zaměřili na naše nejmenší diváky. Od úterý do čtvrtka bude na Výstavišti dětská zóna v podání Le Cabaret Nomade se storytellingem, malováním či koncerty. Po dvou letech jsme opět pozvali slovenské mistry Teatro Tatro, tentokrát s představením pro děti, zamilují si ho ale i všichni rodiče," říká za pořadatele Michaela Holbíková.

Festival se bude konat každý den od 14 hodin kromě pondělního zahájení, které začne v 16 hodin. Vstup na všechna představení kromě Teatro Tatro je zdarma.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy