Foto: La Putyka naplní Jatka78 divadlem. Duše zvířat odešly

Podívejte se na slavnostní otevření prostoru Jatka 78.
Okolní prodejci se nestačí divit velkému zájmu návštěvníků. Fronta se tvoří ještě před zavřenými dveřmi.
Zájem o kulturní akci nevídaný.
U vchodu již vítá návštěvníky principál souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák.
Jedna z hal se již plní lidmi. U stropu visí zavěšena opičí žena.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
Aktualizováno 6. 11. 2014 22:53
Prostor pro nové umění Jatka78 má za sebou slavnostní otevření a nebývalý zájem diváků. Podívejte se, co je možné vytvořit v holešovické tržnici.

Fotogalerie - Haly číslo sedm a osm v Holešovické tržnici sloužily po dlouhá léta jako jatka. Pod taktovkou principála souboru Cirk La Putyka Rosti Nováka se změnila na centrum pro nové umění.

Na zahájení hned od 6. do 10. listopadu naváže nejnovější představení Dolls Cirku La Putyka, které spojuje několik žánrů - nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, pohybové divadlo, moderní technologie i film.

V rámci Preview, neboli zkušebního provozu, na Jatkách78 dále do 19. prosince uvede například režijní dvojice SKUTR premiéru nového mezinárodního projektu Bouře, taneční soubor 420PEOPLE speciální večer “The Best Of” s hosty, Činoherák Ústí inscenaci Klub rváčů nebo choreografka Lenka Vagnerová se svým souborem představení Mah Hunt a Jezdci.

Místo v tomto prostoru najdou i zahraniční novocirkusoví umělci - jednorázový projekt Analog plný prvotřídní akrobacie i švédská trojice Sisters. Dále vystoupí například divadlo VOSTO5, Bratři v tricku, Body Voice Band a další. Návštěvníci zde i během zkušebního provozu, který zakončí 5 speciálního kabaretu Cirk La Putyka, najdou veškeré zázemí - nejen bar, ale třeba i galerii.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy