Foto: Když divadlo hraje pro jednoho. Cirk La Putyka spustil jedinečnou show

Foto: Když divadlo hraje pro jednoho. Cirk La Putyka spustil jedinečnou show
Na tržišti v pražských Holešovicích jsou lidé zvyklí na lecjaká okna, ale tohle je novinka. Za oponou se opakuje jedinečné představení.
Akrobatky a akrobati souboru Cirk La Putyka se uvnitř haly připravují na nezvyklou inscenaci.
Budou hrát jen pět minut a obecenstva bude méně než herců a hereček.
Přesto je nutné nepodcenit přípravu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 11. 2020 9:00
"Žijeme ve zvláštní době," vítá principál dvojici diváků na pětiminutovém představení. Novocirkusový soubor Cirk La Putyka spustil krátká opakovaná představení pro maximálně čtyři diváky "za oknem". Nesou název Výdejní okénko kultury. Soubor tak pokračuje v netradičních koronavirových projektech i přes kulturní půst. Dvoudenní show nalákala plno kulturně hladových. Přídavky nejsou vyloučeny.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 42 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy