Foto: Když divadlo hraje pro jednoho. Cirk La Putyka spustil jedinečnou show

Foto: Když divadlo hraje pro jednoho. Cirk La Putyka spustil jedinečnou show
Na tržišti v pražských Holešovicích jsou lidé zvyklí na lecjaká okna, ale tohle je novinka. Za oponou se opakuje jedinečné představení.
Akrobatky a akrobati souboru Cirk La Putyka se uvnitř haly připravují na nezvyklou inscenaci.
Budou hrát jen pět minut a obecenstva bude méně než herců a hereček.
Přesto je nutné nepodcenit přípravu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 11. 2020 9:00
"Žijeme ve zvláštní době," vítá principál dvojici diváků na pětiminutovém představení. Novocirkusový soubor Cirk La Putyka spustil krátká opakovaná představení pro maximálně čtyři diváky "za oknem". Nesou název Výdejní okénko kultury. Soubor tak pokračuje v netradičních koronavirových projektech i přes kulturní půst. Dvoudenní show nalákala plno kulturně hladových. Přídavky nejsou vyloučeny.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy