Divadlo Na zábradlí se po roce vrátilo na svou nově zrekonstruovanou scénu

Nově zrekonstruované Divadlo Na zábradlí v Praze.
Podobu nového Zábradlí navrhl zakladatel ateliéru TaK architekt Marek Tichý. Jeho studio pracovalo například i na aktuální podobě Werichovy vily.
V hledišti se měnily sedačky.
Atrium přestavěné ve dvoupodlažní foyer.
Foto: Divadlo Na zábradlí
Kultura Kultura
12. 10. 2017 16:10
Po roční pauze se soubor Divadla Na zábradlí vrací z provizorního působiště v Divadle Komedie do nově zrekonstruované budovy na Anenském náměstí. Největší přestavba v dějinách této pražské scény vyvrcholí slavnostním otevřením v pátek 27. října, kdy bude prostor přístupný veřejnosti. Divadlo ve spolupráci s městem přestavělo atrium na Zábradlí na dvoupodlažní foyer. Rekonstruovalo se také hlediště, sociální zařízení, šatny a kavárna. Kromě nového prostoru tu letos diváci uvidí i tři nová představení: Dánskou občanskou válku 2018-2024 režisérsko-dramaturgického dua Adam Svozil - Kristýna Kosová a Mýcení a Plechový bubínek v režii kmenového režiséra Jana Mikuláška.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy