reklama
 
 

Derniéru Ovčáčka čtveráčka v bohnické léčebně bude přenášet satelit do 38 kin v zemi

12. 1. 2017
Derniéra divadelního představení zlínského divadla proběhne 7. února v Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích, inscenaci budou umělci přenášet přímým přenosem do 38 kin v Česku.

Pražskou derniéru "nekorektního kabaretu" zlínského divadla Ovčáček čtveráček bude v přímém přenosu přenášet satelit do 38 kin v zemi, řekla ředitelka vnějších vztahů Městského divadla Zlín Blanka Kovandová.

Derniéra se uskuteční 7. února v Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích, o den dříve se tam uskuteční další dvě představení. Všechna byla vyprodána za několik minut, velký zájem měli diváci i o předchozí reprízy.

Text inscenace vznikl spontánně za dva dny loni na konci října, premiéra byla na začátku listopadu. Divadelníci kabaretem reagovali na události související s udělováním státních vyznamenání, ve hře se kromě prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka objevuje i dalajlama, Jiří Brady, několik politiků i zpěvák Daniel Hůlka.

Neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu vyvolalo kritiku části politické scény, veřejnosti i představitelů společenského a kulturního života.

Divadlo na premiéru i pražská derniérová představení Ovčáčka pozvalo, na premiéru však nepřijel a "angažovaným divadelníkům" popřál hodně zdaru. "Účast na derniéře nepotvrdil," řekla mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

"Zlínské divadlo muselo z časových a organizačních důvodů odmítnout nabídky na hostování s Ovčáčkem čtveráčkem v desítkách českých měst. Přímý satelitní přenos do kin tak zůstává ideálním způsobem, jak toto žádané představení zpřístupnit co nejširšímu publiku v celé České republice," uvedla Jana Stránská z distribučního labelu prenosydokin.cz, který je producentem přenosu.

Přenos derniéry začne v 17:15, seznam kin je na stránkách www.prenosydokin.cz/ovcacek-ctveracek.

Za autorstvím kabaretu stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. Hlavní roli hradního mluvčího ztvárnil Marek Příkazký.

Mluvčí je předsunutý pěšák, fackovací panák a hromosvod, prezident je ve stínu svého mluvčího, to dělá pan Ovčáček velmi dobře, říká Ladislav Špaček. | Video: Filip Horký |  16:14

autor: ČTK | 12. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama