Obrazem: Designblok začal. Tohle je potrava pro tělo i ducha, kterou letos návštěvníkům servíruje

Cukrárna v hlavní hale Průmyslového paláce od designérů Maxima Velčovského a Veroniky Jirouškové.
Zde v Průmyslovém paláci se Designblok odehrává.
Co nabízí levá část Průmyslového paláce? Například brýle od studia, které si říká Crafting Plastics.
Užité sklo od Davida Valnera.
Předměty pro děti od Florencie Sepúlvedové, studentky z Chile.
Foto: Jakub Plíhal
Do závěru října 2017 patří holešovický Průmyslový palác a okolí přehlídce současného designu Designblok. Vévodí jí Designérie - instalace na téma jídlo, v rámci které se návštěvníci mohou jako na pouti projet na kolotoči. Pro akci ho připravili Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková. V Průmyslovém paláci a Lapidáriu ale návštěvníci najdou stovky dalších designových předmětů - nádobí, nábytek, hračky, oblečení či šperky letos vystavuje 304 umělců. Organizátoři lákají i na doprovodný program, který nabízí módní přehlídky, diskuse na témata spojená s designem nebo koncert indierockové kapely Please the Trees. Podívejte se do naší galerie, co všechno je na Designbloku k vidění či vyzkoušení.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy