Koho fuckuje a provokuje David Černý? Od růžového tanku k Über egu

Koho fuckuje a provokuje David Černý? Od růžového tanku k Über egu
...
... v růžové a na tanku už po Vltavě plul...
...
A také vztyčený prostředník ke kampani Fuck the KSČM.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
21. 10. 2013 16:45

David Černý je jedním z nejvýraznějších českých sochařů, nositel Ceny Jindřicha Chalupeckého a věčný provokatér. Jeho sochy začaly zpestřovat veřejný prostor výrazněji v roce 1991, kdy přetřel na růžovo sovětský tank v Praze na Smíchově. Čím a koho dál naštval?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy