Koho fuckuje a provokuje David Černý? Od růžového tanku k Über egu

Koho fuckuje a provokuje David Černý? Od růžového tanku k Über egu
...
... v růžové a na tanku už po Vltavě plul...
...
A také vztyčený prostředník ke kampani Fuck the KSČM.
Foto: Reuters
Kultura
21. 10. 2013 16:45

David Černý je jedním z nejvýraznějších českých sochařů, nositel Ceny Jindřicha Chalupeckého a věčný provokatér. Jeho sochy začaly zpestřovat veřejný prostor výrazněji v roce 1991, kdy přetřel na růžovo sovětský tank v Praze na Smíchově. Čím a koho dál naštval?

 

Právě se děje

před 41 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy