Coldplay a Brian Eno společně podporují migranty na cestě do Evropy. Napsali pro ně píseň

Kultura AFP, Kultura
7. 7. 2017 15:49
Britská skupina Coldplay spojila síly s legendou ambientní hudby Brienem Enem a společně napsali píseň Aliens, kterou vyjádřili podporu blízkovýchodním uprchlíkům na jejich cestě do Evropy přes Středozemní moře. Píseň je nejnovější singl z EP Coldplay Kaleidoscope, které by mělo vyjít 14. července. Výtěžek z prodeje aktuálního singlu půjde maltské organizaci. Ta má k dispozici speciální týmy, jež z vody vytahuje topící se uprchlíky. EP Kaleidoscope je první nahrávkou po desce A Head Full of Dreams z roku 2015.
Video: YouTube / Coldplay

 

Právě se děje

před 43 minutami

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy