Coldplay a Brian Eno společně podporují migranty na cestě do Evropy. Napsali pro ně píseň

Kultura AFP, Kultura
7. 7. 2017 15:49
Britská skupina Coldplay spojila síly s legendou ambientní hudby Brienem Enem a společně napsali píseň Aliens, kterou vyjádřili podporu blízkovýchodním uprchlíkům na jejich cestě do Evropy přes Středozemní moře. Píseň je nejnovější singl z EP Coldplay Kaleidoscope, které by mělo vyjít 14. července. Výtěžek z prodeje aktuálního singlu půjde maltské organizaci. Ta má k dispozici speciální týmy, jež z vody vytahuje topící se uprchlíky. EP Kaleidoscope je první nahrávkou po desce A Head Full of Dreams z roku 2015.
Video: YouTube / Coldplay

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy