Video: Cirk La Putyka trénuje nové představení Batacchio. Skloubí v něm magii a akrobacii

Kultura Kultura
9. 5. 2017 12:35
Oblíbený soubor nového cirkusu La Putyka nachystal na 12. května premiéru představení Batacchio, postavené na komediích 19. století. Aktuálně.cz se bylo podívat na zkoušce na domovské scéně v pražských Jatkách 78 a natočilo, jak se taková divadelní hra připravuje.
Premiérové představení Batacchio okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. | Video: Zdeněk Bašus

Nové představení Cirku La Putyka Batacchio, za kterým stojí finský režisér Maksim Komaro, kolísá mezi skutečností a iluzí. Kromě tance, akrobacie, humoru a originální hudby od Jana Balcara se návštěvníci Jatek 78 mohou těšit na břichomluvectví nebo ilusionismus.  

"Všechny triky vychází z metod 19. století, pro jejich realizaci proto nebudeme využívat současnou techniku. Naše představení je primárně o dovednostech účinkujících a o kouzlech, kterých sami dokáží dosáhnout," říká Maksim Komaro o představení inspirovaném dobou, kdy kočovné společnosti ve svých představeních spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Premiéra inscenace Batacchio je vrcholem letošní sezóny souboru, navazovat na ni bude mezi 13. až 18. května pouze pět repríz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy