Video: Cirk La Putyka trénuje nové představení Batacchio. Skloubí v něm magii a akrobacii

Oblíbený soubor nového cirkusu La Putyka nachystal na 12. května premiéru představení Batacchio, postavené na komediích 19. století. Aktuálně.cz se bylo podívat na zkoušce na domovské scéně v pražských Jatkách 78 a natočilo, jak se taková divadelní hra připravuje.
Premiérové představení Batacchio okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. | Video: Zdeněk Bašus

Nové představení Cirku La Putyka Batacchio, za kterým stojí finský režisér Maksim Komaro, kolísá mezi skutečností a iluzí. Kromě tance, akrobacie, humoru a originální hudby od Jana Balcara se návštěvníci Jatek 78 mohou těšit na břichomluvectví nebo ilusionismus.  

"Všechny triky vychází z metod 19. století, pro jejich realizaci proto nebudeme využívat současnou techniku. Naše představení je primárně o dovednostech účinkujících a o kouzlech, kterých sami dokáží dosáhnout," říká Maksim Komaro o představení inspirovaném dobou, kdy kočovné společnosti ve svých představeních spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Premiéra inscenace Batacchio je vrcholem letošní sezóny souboru, navazovat na ni bude mezi 13. až 18. května pouze pět repríz.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy