Cena Jindřicha Chalupeckého jde do Finále. Čím letos zaujme?

Foto: Cena Jindřicha Chalupeckého 2013
Kultura Kultura
27. 9. 2013 15:01

Výstava pěti finalistů soutěže o cenu Jindřicha Chalupeckého s názvem Finále 2013 potrvá do 1. prosince, mezinárodní porota během jejího trvání vybere letošního laureáta, kterého vyhlásí v místě výstavy 15. listopadu. Vybranými finalisty za rok 2013 jsou Daniela Baráčková, Aleš Čermák, Dominik Lang, Václav Magid a Richard Nikl. Podívejte se na jejich expozici ve Veletržním paláci i na další ukázky jejich děl. Výstava finalistů se letos nově koná společně se samostatnou výstavou loňského laureáta Vladimíra Houdka. Samostatná výstava ve velké galerii je pro laureáty hlavní odměnou za vítězství v předešlém ročníku. Cílem uspořádání obou výstav najednou je ukázat posledního laureáta, který měl rok času na přípravu, v konfrontaci s těmi, kteří na cenu teprve aspirují. Houdek v rámci výstavy Hmota z délky ohybu představuje sérii abstraktních obrazů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy