Čeští symfonici zahrají na turné písně z muzikálu La La Land. Zazpívají s nimi Stoneová či Gosling

Kultura Kultura
7. 1. 2018 20:36
Český národní symfonický orchestr (ČNSO) v neděli 7. 1. zahájil první letošní turné. V pěti německých městech zahraje hudbu z muzikálu La La Land. Film vypráví příběh muzikanta a začínající herečky, kteří se potkají a zamilují v Los Angeles. Snímek loni získal 6 Oscarů včetně ocenění za nejlepší píseň City Of Stars, již s ČNSO z plátna zazpívají John Legend a Ryan Gosling. Po návratu do Prahy soubor složí poctu skladatelovi Leonardu Bernsteinovi, který by se letos dožil 100 let. Koncert věnovaný jeho hudbě z muzikálu West Side Story nebo k operetě Candide odehraje 16. ledna v Obecním domě v Praze. Soubor bude dirigovat Steven Mercurio. 
Emma Stoneová a Ryan Gosling ve filmu La La Land. | Video: YouTube / Interscope
 

Právě se děje

před 9 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy