Český snímek Všechno bude o Oscary nezabojuje, nevešel se mezi devět nejlepších

ČTK ČTK
18. 12. 2018 6:44
Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii cizojazyčných filmů neprobojoval. Z Evropy se mezi devět vybraných filmů dostala díla z Dánska, Německa, Japonska a Polska.
Foto: CinemArt

V pondělí odpoledne místního času - v noci na úterý času středoevropského - to oznámila americká Akademie filmového umění a věd, která prestižní ocenění uděluje.

Do užšího výběru neanglicky mluvených filmů se dostaly kolumbijské kriminální drama Stěhovaví ptáci, dánský thriller Tísňové volání, německé drama Werk ohne Autor (Dílo bez autora), japonské drama Zloději, kazašské Ayka, libanonské Kafarnaum, mexické Roma, polská dramatická romance Studená válka a jihokorejské mysteriózní drama Vzplanutí.

Akademie oznámila také užší nominace v kategoriích celovečerní dokument, krátkometrážní hraný film, krátkometrážní animovaný film, krátkometrážní hraný film, hudba, píseň, masky a vizuální efekty.

Například v kategorii masky byl vybrán životopisný film Bohemian Rhapsody o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym, který počátkem měsíce získal i nominaci na letošní americké filmové Zlaté glóby.

Nominace na ostatní kategorie Oscarů budou oznámeny 22. ledna, udělování cen pak bude v neděli 24. února.

 

Právě se děje

Další zprávy