Cenu Arnošta Lustiga získal publicista Karel Hvížďala za rozhovory s Vášáryovou a soudkyní Brožovou

ČTK Kultura ČTK, Kultura
Aktualizováno 10. 5. 2018 19:24
Autor cenu převzal ve čtvrtek na mezinárodním veletrhu Svět knihy Praha.
Karel Hvížďala.
Karel Hvížďala. | Foto: ČTK

Praha - Literární cenu Arnošta Lustiga na veletrhu Svět knihy Praha, který ve čtvrtek začal na pražském Výstavišti, obdržel publicista, spisovatel a bloger Aktuálně.cz Karel Hvížďala za publikaci Vlčice: Rozhovory s Magdou Vášáryovou a Ivou Brožovou. Jeho blog najdete zde.

Ocenění je součástí výročních cen Mladé fronty za loňský rok, na které bylo nominováno 180 titulů. V prostorách Průmyslového paláce došlo téz k vyhlášení Výročních cen nakladatelství Vyšehrad.

Z udělování cen Mladé fronty, provázeného slovem a hudbou Jana Buriana, si cenu za původní české dílo odnesl Jiří Kamen (Báječný svět hub), za nejlepší překlad Anna Plasová (z polštiny Ach, ty Češky!) a za dětskou knihu Lubomír Kupčík (Velká indiánská kniha HAU KÓLA!).

Jako ediční počin byla oceněna publikace Peruť 312 (fotografie Ladislava Sitenského, editorka Adéla Kándlová). Nejprodávanější knihou loňského roku z vydavatelství Mladá fronta se pak stala Etiketa: Moderní etiketa pro každého od Ladislava Špačka.

Tradičně na veletrhu výroční ceny udělovalo také nakladatelství Vyšehrad. Ocenění za původní práci obdržela Libuše Koubská za knihu Dědečkův deník, ve které pokračuje v popisování dalších osudů generací své rodiny. Nakladatelskou cenu za původní práci získal český psychiatr Radkin Honzák za publikaci Psychosomatická prvouka. Také on patří k blogerům Aktuálně.cz, jeho blog najdete zde.

Cenu za překlad pak obdržel Milan Žáček za převod knihy Jeroma Klapky Jeroma Čas mého života. Ocenění za výtvarné zpracování knihy získal Vladimír Rimbala za ilustrace ke knize Vladimíra Sochy Dinosauři v Čechách. A cenu za dlouholetý přínos pro nakladatelství a za redakční zpracování knihy Francise Spufforda Zlatý vrch si odnesla Marie Válková.

 

Právě se děje

Další zprávy