Kdo tu cenu dostane? Malíř, konceptualista, nebo filmařka

Kdo tu cenu dostane? Malíř, konceptualista, nebo filmařka
David Böhm a Jiří Franta
Prezentace Davida Böhma a Jiřího Franty nazvaná Diplopie navazuje na jejich výstavu nazvanou Echolog, která se konala na jaře tohoto roku v Galerii Jiřího Švestky.
Davida Böhma a Jiřího Frantu zařadila porota do finále již potřetí, oceňuje především jejich konceptuálně-obsesivní práci s kresbou.
Název díla Diplopie, v českém překladu dvojité vidění, odpovídá rozvržení instalace Davida Böhma a Jiřího Franty v Domě u pánů z Kunštátu - snížili strop místnosti tak, že hlavní dění se odehrává v části horní, do které se musí divák vyšplhat po žebříku.
Foto: Jiří Hloušek
Kultura Kultura
29. 11. 2012 10:34

Video s detektivní zápletkou, malby, fotografie nebo kresby skryté za falešným stropem nabídla expozice pěti (až šesti) nominovaných finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2012, která se po třech pražských ročnících vrátila do Brna. Práce finalistů Vladimíra Houdka, Richarda Loskota, Jiřího Thýna, Adély Babanové a Jiřího Franty s Davidem Böhmem zaplnily první patro Domu pánů z Kunštátu. Nového držitele prestižní ceny pro umělce do 35 let porota vyhlásí 30. listopadu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy