Bude Theronová pátrat po dezertérovi?

Reuters, Hej
22. 9. 2006 21:41
Los Angeles - Charlize Theronová a Tommy Lee Jones jednají o herecké účasti v připravovaném filmu z války v Iráku.
Charlize Theronová
Charlize Theronová | Foto: Aktuálně.cz

Zatím nepojmenovaný projekt bude režírovat Paul Haggis, autor oscarového Crashe. Film vypráví o otci, který pátrá po svém synovi, jenž byl dosud vzorným vojákem - ale po návratu z války v Iráku záhadně zmizel a byl prohlášen za dezertéra.

Jones by měl ztvárnit v thrilleru otce, Theronová policistku. Herečka byla loni nominována na Oscara za výkon ve filmu North Country; zlatou sošku si odnesla už jednou, v roce 2003 za hlavní roli ve filmu Zrůda.

Tommy Lee Jones
Tommy Lee Jones | Foto: Aktuálně.cz

Tommy Lee Jones si zatím naposledy zahrál i v u nás uvedeném Altmanově Zítra nehrajeme. I on je držitelem Oscara, získal ho v roce 1993 za roli ve filmu Uprchlík.

Předlohou filmu se stal investigativní článek Marka Boala, který vyšel v Playboyi pod názvem Smrt a zneuctění. Vypráví skutečný příběh o starém muži, který odmítl, že by jeho syn mohl být dezertérem, a odhalil vraždu, jež jeho zmizení vysvětlila.

Haggis nicméně příběh trochu upravil; film bude režírovat podle vlastního scénáře, na kterém spolupracoval přímo s Boalem. Natáčení by mělo vypuknout už v listopadu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tropické počasí ukončí v Čechách v neděli večer bouřky

Od nedělního večera mohou do Čech dorazit silné bouřky, které bude provázat nárazový vítr, kroupy a přívalové srážky. Výstraha meteorologů platí pro české kraje zatím do pondělního rána. 

Víkend a na části území i pondělí budou provázet tropické teploty, většinou kolem 31 stupňů Celsia, někde může ale teploměr překročit 34 stupňů. Kvůli pokračujícímu horkému a suchému počasí dál platí varování meteorologů před nebezpečím vzniku a šíření požárů.

V neděli pozdě odpoledne, večer a v noci na pondělí očekávají meteorologové v Čechách - s výjimkou východních - silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovými srážkami, při nichž může napršet asi 30 milimetrů vody. "Silné bouřky se mohou ojediněle vyskytovat i v dalších dnech," dodali meteorologové.

Lokální přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, upozornili meteorologové. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Při řízení vozidla v bouřce je vhodné snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy