Brněnské Kmeny 90 strhaly návštěvnické rekordy. Dorazilo na ně skoro 30 tisíc lidí

Kultura Kultura
3. 10. 2017 7:00
Výstavu Kmeny 90, která přiblížila subkulturu 90. let, vidělo v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu od 14. 5. do 1. 10. celkem 28 633 lidí. Návštěvnost předčila dosud nejpopulárnější výstavy Alfons Mucha - Český mistr Belle Epoque nebo Obrazy mysli / Mysl v obrazech. Podle ředitele Moravské galerie Jana Presse je jedním z hlavních úspěchů výstavy velkolepý opening v Husově ulici. "Nešlo jen o překonání návštěvnosti, výstava byla cenná i v tom, že ukázala jiný druh kurátorské práce. Pro muzeum není právě typické, že se věnuje muzealizaci ještě nedávno živého fenoménu 90. let," říká. Galerie si pochvaluje i viditelnost na sociálních sítích. Postaral se o ni růžový tank Davida Černého.
David Černý a raper a kurátor Vladimir 518 instalují Černého růžový tank, který se postaral o popularitu brněnské výstavy Kmeny.
David Černý a raper a kurátor Vladimir 518 instalují Černého růžový tank, který se postaral o popularitu brněnské výstavy Kmeny. | Foto: Moravská galerie
 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy