Muzikál La La Land dostal další ceny, uspěl u britské akademie BAFTA

ČTK ČTK
12. 2. 2017 23:10
Cenu britské akademie BAFTA za nejlepší film si odnesl muzikál La La Land. Obdržel také trofej pro nejlepší herečku v hlavní roli, kterou dostala Emma Stoneová, a za nejlepší režii pro Damiena Chazellea. Jako nejlepšího herce v hlavní roli akademici vybrali Caseyho Afflecka, který se objevil ve snímku Místo u moře.
Muzikál La La Land
Muzikál La La Land | Foto: Lionsgate

Londýn - Hollywoodský muzikál La La Land se v neděli stal nejlepším filmem britské filmové a televizní akademie BAFTA. Snímek získal i trofej za nejlepší režii pro Američana Damiena Chazellea a za nejlepší herečku v hlavní roli pro jeho krajanku Emmu Stoneovou.

Kritiky vysoce hodnocený snímek, který vypráví příběh lásky jazzového hudebníka a herečky, tak pokračuje ve sbírání filmových cen. Vše by mohl završit oscarovým triumfem na konci února.

Dvaatřicetiletý režisér a autor scénáře Chazelle se před týdnem stal nejmladším nositelem ceny Asociace filmových režisérů (DGA). Počátkem ledna jeho snímek ovládl prestižní americké Zlaté glóby.

Uspěl i Affleck nebo Davisová

Dvě trofeje BAFTA získal film Místo u moře - cenu za nejlepší mužskou roli, kterou ztvárnil Američan Casey Affleck, a cenu za nejlepší scénář, která putuje do rukou jeho krajana Kennetha Lonergana.

Američanka Viola Davisová byla oceněna za nejlepší herečku ve vedlejší roli v sociálně laděném filmu o amerických černoších Fences (Ploty). Nejlepším hercem ve vedlejší roli se stal Brit Dev Patel za působení v dramatu o indickém chlapci Lion (Lev).

Cenu za nejlepší dokumentární film obdržel snímek The 13th (Třináctý) režisérky Avy DuVernayové, který odkazuje na 13. dodatek ústavy USA, kterým bylo zrušeno v této zemi otroctví.

Cenu za nejlepší britský film získalo sociální drama Já, Daniel Blake, které vypráví příběh padesátníka, jenž se po infarktu ocitne ve vyčerpávajícím procesu žádostí o sociální dávky.

Podobně jako Zlaté glóby jsou ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění) považovány za předzvěst Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd, které budou uděleny 26. února v Los Angeles.

V obecenstvu při nedělním udílení cen BAFTA bylo mnoho celebrit včetně nejsledovanějšího páru britské královské rodiny - prince Williama, který je po svém otci Charlesovi druhým v pořadí následníků britského trůnu, a jeho manželky Kate.

William, který je předsedou BAFTA, předal takzvanou cenu přátelství za celoživotní dílo americkému režisérovi a herci Melu Brooksovi, kterého označil za "extrémně talentovaného". Zažertoval si, že akademii již došli herci a proto se na pódiu dnes nakonec zjevil i on. Devadesátiletý Brooks poděkoval akademii za "dobrý výběr", což označil za obzvláště dojemné, protože šlo o Američana.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy