Bratři Formanové zakládají u Vltavy festival. Navazuje na Smíchovskou Arenu, kde hrál Vlasta Burian

Hana Slívová Hana Slívová
27. 4. 2017 12:27
Divadlo Bratří Formanů zakládá festival divadla, nového cirkusu, hudby a vizuálního umění jménem Arena. Letos proběhne 14.–18. června na smíchovské náplavce u železničního mostu.
Z představení Juri - kosmonaut
Z představení Juri - kosmonaut | Foto: Divadlo Bratří Formanů

První ročník nového venkovního festivalu Arena 2017, jehož hlavním cílem je podle bratrů Formanových vytvořit u Vltavy odpočinkové místo, se bude konat od 14. do 18. června na smíchovské náplavce u železničního mostu. Zahájí ho česká premiéra představení Deadtown: Forman Brothers’ Wild West Show.

Vedle zcela nového projektu uvidí diváci i Aladina, výtvarné představení Matěje Formana uváděné na lodi Tajemství, a JURI-kosmonaut, příběh o výletu do vesmíru v režii Petra Formana. Kvůli představení vznikne na břehu Vltavy speciální planetárium. 

Kromě divadelních večerů nabídne festival také řadu koncertů na souši i na lodi, tančírnu, dílny pro děti a také speciální "formanovskou" odpočinkovou zónu. 

"První ročník festivalu opíráme především o naše aktivity. Do budoucna bychom ale rádi představili tvůrce a projekty, se kterými jsme se setkali na našich cestách, kteří nás inspirují či jsou s námi nějakým způsobem spojení," řekl Petr Forman. 

Umístěním festivalu na náplavku bratři Formanové symbolicky navazují na provoz divadla Smíchovská Arena. To na daném místě fungovalo v letech 1891 až 1938 a na jevišti zažilo i Vlastu Buriana

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy