Bieber děsí i těší na Twitteru zprávami o svém důchodu

Kultura Reuters Kultura, Reuters
26. 12. 2013 10:27
Idol teenagerů zvolil zvláštní marketingovou kampaň k albu Journals
Justin Bieber.
Justin Bieber. | Foto: Reuters

New York - Dospívající popová hvězda Justin Bieber posílá fanouškům přes Twitter sérii protichůdných zpráv. V jedné z nich potvrdil svá slova o konci hudební kariéry, v další ovšem kanadský zpěvák všechny ujistil, že "zde bude navždy".

Idol teenagerů oslovuje na Twitteru přes 48 milionů lidí, kterým napsal: " Milovaní beliebeři, odcházím do důchodu," a vzápětí ještě dodal: "Nikdy vás neopustím, být belieber je životní styl," a nakonec: "Zůstanu navždy".

Zpráva o "odchodu do důchodu" vyšla v noci na Štědrý den a následující den ráno měl téměř čtvrt milionu odpovědí a více než 185 tisíc dalších reakcí.

Například majitel účtu @theycallmejerry tweetnul: "Život bez Justina Biebera. Život bez idolu, hrdiny, inspirace. Není úplně nejlepší o tom přemýšlet právě na Štědrý den..." Našli se ovšem i chápající odpovědi: "Justin Bieber dává odchode do důchodu největší vánoční dárek. Navždy," napsal CozImAGuy.

Změť vzkazů zatím nemá moc reálné vysvětlení, tím nejpravděpodobnějším je, že se jedná o novou marketingovou kampaň. Bieber totiž vydal 23. prosince novou desku Journals a o dva dny později měl premiéru jeho 3D koncertní film Belive.

Na Twitteru byl aktivní ve stejné době i zpěvákův manažer, který fanoušky vyděsil vzkazem o možné roční pauze Biebera.

Méně pravděpodobným důvodem zmateného vánočního tweetování může být i letošní série incidentů, do níž Justina Biebera zapletla bulvární média.

 

Právě se děje

před 53 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy