Mimořádná zpráva

Berlinale 2013: 12 festivalových hitů. Kolik z nich uvidíme ve Varech?

Berlinale 2013: 12 festivalových hitů. Kolik z nich uvidíme ve Varech?
Mladý vdovec žije v americké poušti, která byla zamořena nukleárními testy. Na odlehlém místě obklopeném panenkami, kterým obyvatelé přisuzují magické schopnosti, čeká na konec světa. Hlavní hvězda filmu River Phoenix zemřel těsně před koncem natáčení v roce 1993. Režisér George Sluizer se v roce 2012 rozhodl drama Dark Blood dokončit bez něj.
Na Berlinale se představí závěr volné trilogie Paradies. Podtitul posledního dokumentárně laděného dílu je Hoffnung (Naděje). První díl Láska jste mohli vidět na karlovarském filmovém festivalu, prostřední část Víra měl premiéru na loňském festivalu v Benátkách. Tentokrát Ulrich Seidl sleduje obézní dívky na "hubnoucím táboře", které touží po sebejistotě a lásce.
Šedesátnice Bettie opouští svou matku i práci a odjíždí pryč. Právě se totiž dozvěděla, že její dlouholetý partner odešel za mladší ženou. Díky nenaplánované cestě se setká se svým vnukem, s nímž tráví čas u moře. Režisérkou dramatu On my way (Elle s'en va) je Emmanuelle Bercot, která hlavní roli napsala pro Catherine Deneuve.
V sekci Forum bude uvedeno americké drama A Single shot režiséra Davida M. Rosenthala (Golden door, Janie Jones. John (Sam Rockwell) se s brokovnicí vydává na lov a míjí ceduli o zákazu. Místo srnky omylem zastřelí mladou ženu. Situace se tak rázem mění a muž se v panice snaží udělat vše proto, aby skutek zakryl.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
7. 2. 2013 6:50

63. ročník filmového festivalu Berlinale se koná od 7. do 17. února v německé metropoli. Prestižní festival nabídne stovky filmů, mezi nimiž budou světové premiéry očekávaných filmů, ale i retrospektivní přehlídky. Jakých 12 nových filmů by vám nemělo uniknout? A kolika z nich se v létě dočkáme v Karlových Varech?

 

Právě se děje

před 45 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy