Berlinale 2013: 12 festivalových hitů. Kolik z nich uvidíme ve Varech?

Berlinale 2013: 12 festivalových hitů. Kolik z nich uvidíme ve Varech?
Mladý vdovec žije v americké poušti, která byla zamořena nukleárními testy. Na odlehlém místě obklopeném panenkami, kterým obyvatelé přisuzují magické schopnosti, čeká na konec světa. Hlavní hvězda filmu River Phoenix zemřel těsně před koncem natáčení v roce 1993. Režisér George Sluizer se v roce 2012 rozhodl drama Dark Blood dokončit bez něj.
Na Berlinale se představí závěr volné trilogie Paradies. Podtitul posledního dokumentárně laděného dílu je Hoffnung (Naděje). První díl Láska jste mohli vidět na karlovarském filmovém festivalu, prostřední část Víra měl premiéru na loňském festivalu v Benátkách. Tentokrát Ulrich Seidl sleduje obézní dívky na "hubnoucím táboře", které touží po sebejistotě a lásce.
Šedesátnice Bettie opouští svou matku i práci a odjíždí pryč. Právě se totiž dozvěděla, že její dlouholetý partner odešel za mladší ženou. Díky nenaplánované cestě se setká se svým vnukem, s nímž tráví čas u moře. Režisérkou dramatu On my way (Elle s'en va) je Emmanuelle Bercot, která hlavní roli napsala pro Catherine Deneuve.
V sekci Forum bude uvedeno americké drama A Single shot režiséra Davida M. Rosenthala (Golden door, Janie Jones. John (Sam Rockwell) se s brokovnicí vydává na lov a míjí ceduli o zákazu. Místo srnky omylem zastřelí mladou ženu. Situace se tak rázem mění a muž se v panice snaží udělat vše proto, aby skutek zakryl.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
7. 2. 2013 6:50

63. ročník filmového festivalu Berlinale se koná od 7. do 17. února v německé metropoli. Prestižní festival nabídne stovky filmů, mezi nimiž budou světové premiéry očekávaných filmů, ale i retrospektivní přehlídky. Jakých 12 nových filmů by vám nemělo uniknout? A kolika z nich se v létě dočkáme v Karlových Varech?

 

Právě se děje

před 33 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy