Arcade Fire lákají na novou desku písní, která zní jako Dancing Queen od skupiny ABBA

Kultura Kultura
2. 6. 2017 15:46
Na španělském festivalu Primavera se první červnový den nečekaně prodával zbrusu nový singl kanadské indierockové kapely Arcade Fire Everything Now. Písnička fanoušky překvapila: zní totiž, jako by vypadla z repertoáru švédské skupiny ABBA. Hit Dancing Queen, stejně jako pro Arcade Fire velmi nezvyklý zvuk Panovy flétny, v něm nepřeslechl asi nikdo. Píseň o tom, že všechno chceme mít hned, budou součástí pátého alba. Klip se natáčel v kalifornském Death Valley. Kapela se po vystoupení na Primaveře chystá na evropské a následně americké turné Infinite Content. Česká republika na seznamu ještě nikdy nebyla a není ani tentokrát.
Video:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy