Animované Plody mraků zvítězily na velkém filmovém festivalu pro děti Cinekid

Kultura Kultura
28. 10. 2017 11:59
Film Plody mraků, příběh o překonávání strachu a objevování nových věcí od animátorky Kateřiny Karhánkové a výtvarnice Alžběty Skálové, zvítězil v sekci Best European Short Animation (nejlepší evropský krátký animovaný film) na nizozemském filmovém festivalu Cinekid. Jedná se o jeden z největších festivalů, který se věnuje kinematografii pro děti do 14 let. Na akci, která se koná v Amsterdamu od roku 1986, ročně přijde zhruba 50 tisíc dětí a rodičů. Plody mraků už mají za sebou účast na řadě mezinárodních přehlídek včetně prestižního Mezinárodního festivalu animovaných filmů v Annecy. Tam je porota vybrala do sekce krátkých filmů pro děti. 
Animovaný příběh Plody mraků.
Animovaný příběh Plody mraků. | Foto: Kateřina Karhánková, Alžběta Skálová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy