Animované Plody mraků zvítězily na velkém filmovém festivalu pro děti Cinekid

Kultura Kultura
28. 10. 2017 11:59
Film Plody mraků, příběh o překonávání strachu a objevování nových věcí od animátorky Kateřiny Karhánkové a výtvarnice Alžběty Skálové, zvítězil v sekci Best European Short Animation (nejlepší evropský krátký animovaný film) na nizozemském filmovém festivalu Cinekid. Jedná se o jeden z největších festivalů, který se věnuje kinematografii pro děti do 14 let. Na akci, která se koná v Amsterdamu od roku 1986, ročně přijde zhruba 50 tisíc dětí a rodičů. Plody mraků už mají za sebou účast na řadě mezinárodních přehlídek včetně prestižního Mezinárodního festivalu animovaných filmů v Annecy. Tam je porota vybrala do sekce krátkých filmů pro děti. 
Animovaný příběh Plody mraků.
Animovaný příběh Plody mraků. | Foto: Kateřina Karhánková, Alžběta Skálová
 

Právě se děje

před 11 minutami

Skladištěm u anglického Bristolu otřásl výbuch. Na místě je několik obětí

Mohutný výbuch, jenž otřásl skladištěm u Bristolu na jihozápadě Anglie, si vyžádal řadu obětí, uvádí britská agentura PA. Na místě jsou záchranáři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

EU chystá pravidla pro odstraňování dezinformací, týkají se i politické reklamy

Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování evropské demokracie. Evropská komise proto mimo jiné chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které budou muset odstraňovat manipulativní příspěvky. Povinné bude rovněž označování politické reklamy či zveřejňování jejích zadavatelů. Počítá s tím akční plán pro demokracii, který ve čtvrtek představila místopředsedkyně komise Věra Jourová.

Současná covidová pandemie podle Bruselu odhalila zranitelnost EU v digitálním prostoru, kde se šíří množství dezinformací spojených s nemocí či vakcínami. Podle unijní diplomacie zároveň mnoho manipulativních příspěvků často vytvořených v Rusku či v Číně usiluje o ovlivnění voleb v evropských zemích či o nabourávání demokracie.

Komise proto chystá řadu závazných návrhů a doporučení v rámci zveřejněného plánu, který se věnuje třem oblastem: boji s dezinformacemi, ochraně transparentnosti voleb a podpoře nezávislých médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy