Album Kurta Cobaina s novými písněmi vyjde na podzim

Kultura Kultura
14. 8. 2015 7:54
Režisér dokumentu o zpěvákovi kapely Nirvana našel během natáčení přes 100 kazet, na kterých je nikdy nevydaný materiál. Kolekce půjde do prodeje na podzim.
nirvana
nirvana | Foto: archiv Sub Pop

Praha – Hudební dokument Montage of Heck nabídl fanouškům Nirvany dosud neviděné záběry ze soukromí lídra a zpěváka slavné kapely 90. let. Režisér filmu Brett Morgen během natáčení objevil i jiný hudební poklad – přes 100 kazet s hudbou Kurta Cobaina, píše Time s odvoláním na agenturu AFP.

Kompilace půjde do prodeje letos v listopadu a ponese stejný název jako zmiňovaný dokument.

Morgen tak chce podpořit vydání dokumentu na DVD a dosud nepublikované nahrávky Kurta Cobaina budou označeny jako soundtrack k filmu.

„Když jsem je poprvé slyšel, neměl jsem tušení, o co vlastně jde. Ta muzika byla jako portál do jeho mysli, bylo to pro mě nejryzejší setkání s Kurtem,“ citovala slova režiséra filmu agentura AFP.

Dokument Montage of Heck je nominován na řadu cen Emmy, mimo jiné v kategorii Nejlepší dokument.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy