Album Kurta Cobaina s novými písněmi vyjde na podzim

Kultura Kultura
14. 8. 2015 7:54
Režisér dokumentu o zpěvákovi kapely Nirvana našel během natáčení přes 100 kazet, na kterých je nikdy nevydaný materiál. Kolekce půjde do prodeje na podzim.
nirvana
nirvana | Foto: archiv Sub Pop

Praha – Hudební dokument Montage of Heck nabídl fanouškům Nirvany dosud neviděné záběry ze soukromí lídra a zpěváka slavné kapely 90. let. Režisér filmu Brett Morgen během natáčení objevil i jiný hudební poklad – přes 100 kazet s hudbou Kurta Cobaina, píše Time s odvoláním na agenturu AFP.

Kompilace půjde do prodeje letos v listopadu a ponese stejný název jako zmiňovaný dokument.

Morgen tak chce podpořit vydání dokumentu na DVD a dosud nepublikované nahrávky Kurta Cobaina budou označeny jako soundtrack k filmu.

„Když jsem je poprvé slyšel, neměl jsem tušení, o co vlastně jde. Ta muzika byla jako portál do jeho mysli, bylo to pro mě nejryzejší setkání s Kurtem,“ citovala slova režiséra filmu agentura AFP.

Dokument Montage of Heck je nominován na řadu cen Emmy, mimo jiné v kategorii Nejlepší dokument.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy