Adam Mišík se dal na taneční pop. V písničce Slowmo hostuje raper Renne Dang

Kultura Kultura
20. 11. 2017 11:12
Popový zpěvák Adam Mišík představil v novém česky zpívaném singlu Slowmo směr, jakým by se po hudební stránce rád ubíral. “Cíl pro rok 2017 jsem měl jediný - vyjít s novou skladbou, která bude podle mých představ. Potřeboval jsem ty správné lidi a kreativní svobodu,“ přibližuje důvod změny Mišík, jenž vyměnil manažera, kapelu, label i producenty. Podobně jako Slowmo budou znít i písně, které chce příští rok vydat na EP. Na textu spolu s Mišíkem a Matějem Vávrou spolupracoval hostující raper s vietnamskými kořeny Renne Dang. Toho si Adam přizval z důvodu obliby kombinace dancehallových elektronických tracků s rapem. Ve videu se objevuje i zpěvákova přítelkyně, modelka Diana Kratochvílová.
Video: Adam Mišík / YouTube
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy