Kultura

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

Kapela Rolling Stones se vrací na turné, brzy oslaví 60 let na scéně

Britská rocková skupina The Rolling Stones bude příští týden pokračovat v turné po USA, které musela přerušit kvůli pandemii. První vystoupení plánuje na 26. září v St. Louis, do 20. listopadu budou následovat Pittsburgh, Los Angeles nebo New Orleans.

"Nemůžu se dočkat, až budu zpátky na pódiu. Chci všem poděkovat za trpělivost," říká sedmasedmdesátiletý zpěvák Mick Jagger. "Jsme zase na cestě," doplňuje stejně starý kytarista Keith Richards. Příští léto si připomenou 60 let od svého prvního společného koncertu.

Zdroj: ČTK

Hudební cenu Mercury mohou získat Laura Mvula či Black Country, New Road

Nominace na anglickou hudební Mercury Prize získali producent Floating Points, kapely Wolf Alice, Sault a Mogwai nebo zpěvačky Celeste a Laura Mvula. Uspět může též raper z žánru grime Ghetts, indie-soulová písničkářka Arlo Parksová nebo progresivní rockové septeto Black Country, New Road, které má začátkem srpna vystoupit na tasovském festivalu Beseda u Bigbítu.

Všichni se svými alby bodovali v britské hitparádě, Wolf Alice už cenu obdrželi před třemi roky, upozorňuje deník Guardian. Stejně jako vždy ale mohou uspět také méně známí interpreti: Hannah Peelová, saxofonistka Nubya Garciová nebo raper s trinidadskými kořeny Berwyn. Ten nemá britské občanství a nominován mohl být až díky nedávné změně pravidel. Vítěz bude oznámen 9. září.

Zdroj: Guardian
Pokračovat