Kultura

Kvůli streamování kritizoval Warnery, film o vývoji jaderné bomby Nolan natočí pro konkurenci

Chystaný film o teoretickém fyzikovi Robertu Oppenheimerovi a vývoji první jaderné zbraně v Los Alamos natočí známý režisér Christopher Nolan pro studio Universal Pictures, napsala agentura AP. Od začátku tisíciletí přitom Nolan nejčastěji spolupracoval s konkurenčními Warner Bros., kteří do kin uvedli jeho batmanovskou trilogii Temný rytíř, válečný Dunkerk i loňský velkorozpočtový Tenet.

Právě v době pandemie koronaviru však Nolan firmu kritizoval za plán uvádět všechny filmy v biografech a zároveň je streamovat na platformě HBO Max. "Je tu tolik skvělých filmařů, kteří náruživě a pilně roky pracují na projektech pro velké plátno za účasti skvělých hereckých hvězd. A tyhle všechny teď studio prodává se slevou na začínající streamovací službě," řekl Nolan a kritizoval studio mimo jiné za to, že změnu strategie s tvůrci dopředu neprobralo.

Příští rok už se Warner Bros. vrátí k předpandemickému modelu, kdy snímky uvedou nejprve v kinech a teprve se zpožděním on-line. Nolan však spolupráci přerušil a příští projekt chystá pro Universal. Ke snímku o Robertu Oppenheimerovi sám napsal scénář, natáčení začne zkraje příštího roku.

Zdroj: AP

Na festivalu Colours of Ostrava vystoupí Meduza a Bakermat

Hosty ostravských Colours budou příští rok hvězdy elektronické hudby Meduza, což je italské trio proslavené písní Piece of Your Heart, a nizozemský producent Bakermat. Kromě toho pořadatelé oznámili příjezd japonské jazzové klavíristky Hiromi, malijské zpěvačky Fatoumaty Diawary nebo newyorské raperky Princess Nokia.

K již dříve potvrzeným účinkujícím patří The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, zpěvačka LP a norský projekt Wardruna. Festival se letos ani loni kvůli pandemii koronaviru nekonal. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na 13. až 16. července 2022, kdy by se Colours měly vrátit do Dolní oblasti Vítkovic.

Zdroj: ČTK
Pokračovat