Na festivalu Colours of Ostrava zazpívá Ellie Goulding

Své nadcházející páté studiové album Higher Than Heaven představí na ostravských Colours anglická popová zpěvačka Ellie Goulding. Šestatřicetiletá držitelka dvou cen Brit Awards debutovala roku 2010 deskou Lights, její nahrávky se pravidelně umisťují v čele britské hitparády. Autorka hitů Love Me Like You Do z filmových Padesáti odstínů šedi nebo Burn se do Česka vrátí po sedmi letech. Naposledy koncertovala roku 2016 v pražské O2 areně. "Ellie Goulding se stane ozdobou letošního ročníku, její koncerty předchází skvělá pověst," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Do programu přehlídky, která se koná od 19. do 22. července v Dolní oblasti Vítkovice, dále přibyli francouzský průkopník žánru synthwave Kavinsky, kterého proslavila skladba Nightcall ze snímku Drive, berlínské producentské trio Gheist nebo francouzská hudebnice Cloze. Přijedou také nigerijský saxofonista a klávesista Seun Kuti, a především tamní jedenatřicetiletý zpěvák Burna Boy. Ten propojuje africký pop se soulem, R&B či jamajským žánrem dancehall. "Jsem ráda, že se Ostrava, například vedle festivalu Roskilde, stane jedním z mála míst v Evropě, kde Burna Boy se svojí spektakulární show vystoupí," dodává Zlata Holušová.

Hudbu a zvuk vymysleli Češi. Animovaný film může dostat britskou cenu

Britskou filmovou cenu Bafta může získat krátkometrážní animovaná Půlnoční hlídka neboli Middle Watch režiséra Johna Stevensona, která vznikla v české koprodukci. Podíleli se na ní Ondřej Beránek z pražského Muzea Karla Zemana, hudební ansámbl Clarinet Factory a čeští zvukaři. Příběh byl inspirován skutečným dopisem námořníka, jenž tvrdí, že se během druhé světové války setkal s gigantickou olihní.

Stevenson, režisér hollywoodského snímku Kung Fu Panda z roku 2008, obdivuje tvorbu slavného českého filmaře Karla Zemana. "Přijel v roce 2017 na návštěvu muzea," popisuje Beránek začátek spolupráce. Při ní britská strana zodpovídala za obrazovou složku dvanáctiminutového filmu, Češi za tu zvukovou. "Minimálně 50 procent emocionálního dopadu Middle Watch má na svědomí krásná, zvláštní hudba Clarinet Factory," doplňuje Stevenson. Zda snímek uspěl, bude jasné 19. února.

Zdroj: ČTK

Jeho desky jsou v rapovém světě událostí. Do Prahy poprvé přijede Pusha T

Poprvé do Prahy přijede pětačtyřicetiletý americký raper Pusha T. Představí se 5. června v klubu Sasazu. Vstupenky za ceny od 795 korun budou v prodeji od této středy, oznámila pořadatelská agentura Fource Entertainment.

Pusha T byl do roku 2010 členem gangstersky laděného hiphopového dua Clipse, poté zahájil sólovou dráhu u vydavatelství Good Music vedeného Kanyem Westem. Dnes má na kontě tři nominace na Grammy a respektují jej umělci od Pharrella Williamse a Kanyeho Westa, kteří produkovali jeho loňské album, po rapera Jay-Z, jenž na téže desce hostuje. Nahrávka nazvaná It’s Almost Dry debutovala na špičce amerického žebříčku.

Pokračovat