231 teček nad Veletržním palácem pro pět finalistů Chalupeckého ceny

231 teček nad Veletržním palácem pro pět finalistů Chalupeckého ceny
V pěti následujících  měsících se uskuteční, stejně jako v loňském roce, prezentace finalistů letošní Ceny Jindřicha Chalupeckého. Pět po sobě jdoucích prezentacích ve veřejném prostoru.
Performance Jiřího Franty a Davida Böhma s názvem "231 teček" tak zahájila doprovodný program Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Na každém z balónků byl přivázán lihový fix. Tam kde balónek přistane, udělá tečku.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
24. 7. 2012 21:03

Praha - Dvojice umělců Jiří Franta a David Böhm, zahájila u Veletržního paláce v Praze doprovodný program Ceny Jindřicha Chalupeckého s názvem 5 finalistů, 5 měsíců, 5 míst. Jejich performance 231 teček, která na chvíli zastavila provoz na rušné křižovatce, se odehrála u architektonického modulu Jakuba Kopce. Ten bude putovat po pěti místech v ČR a na Slovensku, kde se postupně představí laureáti ceny. Vítěz bude vyhlášen 30. listopadu v Brně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy