Nudu na pláži ne, raději knihu! 13 titulů, na které je dobré udělat si v létě čas

Hana Slívová Ladislav Nagy Jarda Konáš, David P. Stefanovič, Hana Slívová, Ladislav Nagy
2. 7. 2017 6:00
Léto a čas dovolených je ideální příležitost přečíst knihy, na něž nebyl během roku čas. V grafice nabízíme tipy na třináct knížek - povídky, literaturu faktu, biografii, fikci i komiks. Některé vyšly nedávno, jiné mají vztah k chystanému filmu nebo - jako Harry Potter - slaví narozeniny.

Timothy Snyder: Tyranie

Timothy Snyder je přední světový intelektuál a profesor na Yaleově univerzitě, historik zaměřující se na dějiny střední a východní Evropy. To z jeho prací činí pro tuzemské čtenáře trochu osobnější dílo, což platí i pro novou knihu Tyranie. Snyder se v krátkých kapitolách vrací do kritických momentů 20. století, v nichž rozebírá mechaniku, život uvnitř i cestu ven z diktátorských režimů a vyvozuje stručná, ale velmi trefná a o to víc rázná poučení pro současnou, po dalších režimech a polorežimech nevědomky pošilhávající společnost.
Vydala Paseka a Prostor, 2017

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy