Nudu na pláži ne, raději knihu! 13 titulů, na které je dobré udělat si v létě čas

Hana Slívová Ladislav Nagy Jarda Konáš, David P. Stefanovič, Hana Slívová, Ladislav Nagy
2. 7. 2017 6:00
Léto a čas dovolených je ideální příležitost přečíst knihy, na něž nebyl během roku čas. V grafice nabízíme tipy na třináct knížek - povídky, literaturu faktu, biografii, fikci i komiks. Některé vyšly nedávno, jiné mají vztah k chystanému filmu nebo - jako Harry Potter - slaví narozeniny.

Michaela a Karl Vocelkovi: František Josef I.

"Starej Procházka" František Josef I. se po dlouhé době dočkal nového životopisu. Jde o skutečně pečlivé vydání v pěkné vazbě, plné ilustrací, map a se sto stranami příloh a poznámek. Trochu šmahem je zde sfouknuto císařovo dětství, výchova a studium: po nějakých padesáti stranách už sedí na trůnu. Následující dekády vládnutí autoři popisují čtivě až na hranici populárně naučné literatury, kromě vladařova života se ale nebojí rozebírat i tehdejší společenskou situaci nebo historické souvislosti. Velmi komplexní kniha, která na trhu chyběla.
Vydala Paseka, 2017

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy