Nudu na pláži ne, raději knihu! 13 titulů, na které je dobré udělat si v létě čas

Hana Slívová Ladislav Nagy Jarda Konáš, David P. Stefanovič, Hana Slívová, Ladislav Nagy
2. 7. 2017 6:00
Léto a čas dovolených je ideální příležitost přečíst knihy, na něž nebyl během roku čas. V grafice nabízíme tipy na třináct knížek - povídky, literaturu faktu, biografii, fikci i komiks. Některé vyšly nedávno, jiné mají vztah k chystanému filmu nebo - jako Harry Potter - slaví narozeniny.

Brian Staveley: Kronika netesaného trůnu

Pokud by vás snad během hodin strávených na pláži přepadla nuda, pořádná epická fantasy určitě pomůže. Jenže táhnout do Chorvatska celou Malazskou knihu padlých od Eriksona nebo Kolo času od Roberta, to by vám kufry nepoděkovaly.

Naštěstí je tu nováček Brian Staveley, jemuž se veškerá epika vešla do tří svazků, z nichž dva už jsou česky venku a třetí vyjde na podzim. Císařovy čepele a Prozřetelnost ohně seznamují se třemi dětmi císaře, které se musí zorientovat v ohni politické i skutečné války, jež propukne po zavraždění jejich otce. A hlavně se nenechat zabít. Zatímco první díl je vyloženě tradiční řemeslo, dodržující snad všechna fantasy klišé o "létech tréninku" mladých hrdinů (ovšem vrcholně zábavnou formou), ve dvojce odhazuje autor zábrany, postavy nachází vlastní osobnost a čím dál více si staví hlavu. Tahle trilogie zatím míří na špičku čtenářských zážitků. Těšíme se na závěr!
Vydal Fantom Print, 2016

 

Právě se děje

před 23 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy