Koncerty přes Facebook, bytové divadlo i fitko on-line. Co dělat, když zůstanete doma

Magazín Magazín
13. 3. 2020 11:31
Česká vláda ve čtvrtek vyhlásila nouzový stav a zakázala hromadné akce nad 30 lidí, včetně těch kulturních. Uzavřena zůstanou také sportoviště a od osmé večerní i restaurace a hospody. Přinášíme tipy, jak strávit čas doma a zabavit se, ať už se vás karanténa dotýká, či nikoliv.
Ukázka českého rozhraní Netflixu.
Ukázka českého rozhraní Netflixu. | Foto: Netflix

Domácí kino

Kina a divadla sice zůstávají po dobu nezbytně nutnou zavřená, existuje však řada streamovacích platforem a videoték, kterých lze využít, dokud se situace nezlepší. Kromě televizí mobilních operátorů a poskytovatelů internetu k nim patří také Sledování TV, Aerovod či Edison Film Hub.

Pro sledování na Edison Film Hub je potřeba se zaregistrovat, měsíční poplatek je 89 korun. Na Aerovodu lze přehrát filmy za poplatek, cena se pohybuje do sta korun. 

Pokud máte rádi české filmy, využít můžete YouTube kanál s názvem Česká filmová klasika. Sledování vybraných filmů je zde zdarma

Nejnovější seriály a televizní show pak nabízí Netflix, HBO Go či Amazon Prime. Předplatné pro jednotlivé tituly se liší. Netflix poskytuje možnost zkoušet první měsíc zdarma a pak za poplatek od 199 korun měsíčně. HBO Gozdarma první týden a každý další měsíc stojí 159 korun. Internetová televize Kuki TV, na které se dá sledovat i řada pohádek, zase nabízí prvních 14 dní sledování zdarma

Možnost sledovat pořady on-line nabízí také Česká televize v rámci svého iVysílání, Televize Seznam, Mall.TV nebo DVTV

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy