Koncerty přes Facebook, bytové divadlo i fitko on-line. Co dělat, když zůstanete doma

Magazín Magazín
13. 3. 2020 11:31
Česká vláda ve čtvrtek vyhlásila nouzový stav a zakázala hromadné akce nad 30 lidí, včetně těch kulturních. Uzavřena zůstanou také sportoviště a od osmé večerní i restaurace a hospody. Přinášíme tipy, jak strávit čas doma a zabavit se, ať už se vás karanténa dotýká, či nikoliv.

Jazykové kurzy, přednášky i knihy na internetu

Kvůli výskytu koronaviru byly uzavřeny také vzdělávací instituce, včetně vysokých škol či knihoven. Některé školy tak svým žákům a studentům zadávají úkoly a vedou výuku prostřednictvím internetu.

I pokud nejste školou povinní, ale chcete se zabavit, existuje celá řada vzdělávacích platforem zdarma. Poslechnout si můžete například přednášky TED Talks. Aplikace Duolingo zase po registraci nabízí možnost učit se nové cizí jazyky. 

Centrum architektury a městského plánování nabídne své březnové přednášky prostřednictvím živých přenosů a na webu Campuj.online k dispozici bude i archiv záznamů přednášek, diskusí a programů, které se v instituci již odehrály. Zaposlouchat se lze také do podcastu Zkouška sirén ze světa současné architektury a urbanismu.

A městská knihovna v Praze nabídla desítky publikací z on-line katalogu ke stažení zdarma. Mezi nimi je to Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka, Hrabalova novela Městečko, kde se zastavil čas, knihy Michala Viewegha či Miloše Urbana i řada odborných titulů. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy