Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kufsteinerland. Horské túry, nekonečné cyklostezky a nejkrásnější místo v Rakousku

Mirka Kohoutová
30. 7. 2020 12:55
Chcete poznat nejkrásnější místo Rakouska a skloubit romantickou dovolenou s tou aktivní? V tom případě na dálnici směr Innsbruck, pár kilometrů za hranicemi s Bavorskem, sundejte nohu z plynu. Před vámi se totiž rozprostře oblast, kterou byste rozhodně neměli minout. Řeč je o regionu Kufsteinerland, obklopeném hřebeny Zahmer Kaiser a Wilder Kaiser, který je nazýván branou do tyrolských Alp.
Pevnost Kufstein
Pevnost Kufstein | Foto: Copyright TVB Kufsteinerland / Hannes Dabernig
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Tvoří ho pevnostní město Kufstein, osm malebných vesnic, sedm přírodních horských jezer a nespočet turistických tras a cyklotras.

Pískovcová pevnost Kufstein, tyčící se nad údolím, kterým protéká řeka Inn, patří mezi nejvýznamnější historické památky Tyrolska. Pevnost, která dříve sloužila jako vězení, nyní láká na koncerty, festivaly a na největší venkovní varhany na světě. Každý den v pravé poledne, se okolím rozezní 4948 píšťal, které jsou slyšet až do vzdálenosti několika kilometrů. Pevnost je přístupná po schodech nebo lanovkou.

Kaisertal
Kaisertal | Foto: Copyright: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Na východ od Kufsteinu, za přibližně třemi stovkami schodů, se ukrývá horské údolí Kaisertal. Místo, které v překladu znamená "císařské údolí", tvoří několik tradičních horských chat, příkrá stěna masivu Wilder Kaiser, 23 kilometrů dlouhá tematická cesta s infopointy a interaktivními elementy, a především nádherná příroda, díky níž byl Kaisertal zvolen v roce 2016 nejkrásnějším místem v Rakousku. Mimochodem se také jedná o poslední obydlené údolí v tyrolských Alpách, do kterého do roku 2008 nevedla žádná silnice.

Cyklistický maraton
Cyklistický maraton | Foto: Copyright: Erwin Haiden

Kufsteinerland je rájem cyklistiky. Protínají ho hned tři cyklostezky - Innská, Mozartova a okruh Kaiserradrunde. Rekreační turisté a rodiny s dětmi volí nejčastěji Innskou cyklostezku, která vede podél řeky Inn a je nejméně náročná. Ostřílení bikeři zase šlápnou do pedálů a jedou směr pohoří Kaisergebirge, kde na ně čekají hned dvě etapy trasy Bike Trail Tirol, tyrolské trati pro horská kola. A ti úplně nejlepší si každoročně porovnávají své síly na vyhlášeném cyklistickém maratonu Kufsteinerland. Vrcholky hor ze sedla kola si mohou vychutnat ale také ti, jejichž kondička není úplně na vrcholu. Od roku 2011 region nabízí možnost jízdy na elektrokolech.

Průzračný potok, Kaisergebirge
Průzračný potok, Kaisergebirge | Foto: Copyright: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Milujete vodu? Budete milovat Kufsteinerland. V oblasti se nachází sedm průzračných jezer, horské potoky, venkovní koupaliště, malé vodopády a jedna přírodní zvláštnost - Modrý pramen v obci Erl, jehož barva se mění v závislosti na odrazu a světle. Místy upoutá jeho tyrkysová barva a o kousek dál září v odstínech zelené.

Bylinková túra
Bylinková túra | Foto: Copyright: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Chcete vědět, jak se ve výšce tisíc metrů nad mořem zpracovávají třezalka, jitrocel či prvosenka jarní? V tom případě se vydejte na hodinovou bylinkovou túru podél tříkilometrové panoramatické stezky. Provádět vás bude Maria Bachmannová, která vás uvede do světa bylin a podělí se s vámi o své vědomosti. Domů si pak můžete odnést suvenýry v podobě léčivých mastí, elixírů nebo bylinkové pomazánky.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy