Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kufsteinerland. Horské túry, nekonečné cyklostezky a nejkrásnější místo v Rakousku

Mirka Kohoutová
30. 7. 2020 12:55
Chcete poznat nejkrásnější místo Rakouska a skloubit romantickou dovolenou s tou aktivní? V tom případě na dálnici směr Innsbruck, pár kilometrů za hranicemi s Bavorskem, sundejte nohu z plynu. Před vámi se totiž rozprostře oblast, kterou byste rozhodně neměli minout. Řeč je o regionu Kufsteinerland, obklopeném hřebeny Zahmer Kaiser a Wilder Kaiser, který je nazýván branou do tyrolských Alp.
Pevnost Kufstein
Pevnost Kufstein | Foto: Copywrite TVB Kufsteinerland / Hannes Dabernig
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Tvoří ho pevnostní město Kufstein, osm malebných vesnic, sedm přírodních horských jezer a nespočet turistických tras a cyklotras.

Pískovcová pevnost Kufstein, tyčící se nad údolím, kterým protéká řeka Inn, patří mezi nejvýznamnější historické památky Tyrolska. Pevnost, která dříve sloužila jako vězení, nyní láká na koncerty, festivaly a na největší venkovní varhany na světě. Každý den v pravé poledne, se okolím rozezní 4948 píšťal, které jsou slyšet až do vzdálenosti několika kilometrů. Pevnost je přístupná po schodech nebo lanovkou.

Kaisertal
Kaisertal | Foto: Copywrite: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Na východ od Kufsteinu, za přibližně třemi stovkami schodů, se ukrývá horské údolí Kaisertal. Místo, které v překladu znamená "císařské údolí", tvoří několik tradičních horských chat, příkrá stěna masivu Wilder Kaiser, 23 kilometrů dlouhá tematická cesta s infopointy a interaktivními elementy, a především nádherná příroda, díky níž byl Kaisertal zvolen v roce 2016 nejkrásnějším místem v Rakousku. Mimochodem se také jedná o poslední obydlené údolí v tyrolských Alpách, do kterého do roku 2008 nevedla žádná silnice.

Cyklistický maraton
Cyklistický maraton | Foto: Copywrite: Erwin Haiden

Kufsteinerland je rájem cyklistiky. Protínají ho hned tři cyklostezky - Innská, Mozartova a okruh Kaiserradrunde. Rekreační turisté a rodiny s dětmi volí nejčastěji Innskou cyklostezku, která vede podél řeky Inn a je nejméně náročná. Ostřílení bikeři zase šlápnou do pedálů a jedou směr pohoří Kaisergebirge, kde na ně čekají hned dvě etapy trasy Bike Trail Tirol, tyrolské trati pro horská kola. A ti úplně nejlepší si každoročně porovnávají své síly na vyhlášeném cyklistickém maratonu Kufsteinerland. Vrcholky hor ze sedla kola si mohou vychutnat ale také ti, jejichž kondička není úplně na vrcholu. Od roku 2011 region nabízí možnost jízdy na elektrokolech.

Průzračný potok, Kaisergebirge
Průzračný potok, Kaisergebirge | Foto: Copywrite TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Milujete vodu? Budete milovat Kufsteinerland. V oblasti se nachází sedm průzračných jezer, horské potoky, venkovní koupaliště, malé vodopády a jedna přírodní zvláštnost - Modrý pramen v obci Erl, jehož barva se mění v závislosti na odrazu a světle. Místy upoutá jeho tyrkysová barva a o kousek dál září v odstínech zelené.

Bylinková túra
Bylinková túra | Foto: Copywrite: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Chcete vědět, jak se ve výšce tisíc metrů nad mořem zpracovávají třezalka, jitrocel či prvosenka jarní? V tom případě se vydejte na hodinovou bylinkovou túru podél tříkilometrové panoramatické stezky. Provádět vás bude Maria Bachmannová, která vás uvede do světa bylin a podělí se s vámi o své vědomosti. Domů si pak můžete odnést suvenýry v podobě léčivých mastí, elixírů nebo bylinkové pomazánky.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Dálnici D8 u Lovosic znovu uzavřela nehodu kamionu

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. V noci tam v místě zúžení před sjezdem na průmyslovou zónu havaroval kamion. Policie odklání dopravu na exitu 45 Lukavec, zpátky na dálnici se řidiči vrací na nájezdu Lovosice. V okolí se tvoří kratší kolony, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta by se do uzavřeného úseku měla podle odhadu silničářů vrátit kolem 09:00.

Dálnice D8 u Lovosic byla neprůjezdná také v pondělí v noci a dopoledne. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl kvůli odklízení následků a vyšetřování obnoven až po téměř deseti hodinách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy