Kterak si šampioni poměřovali v Německu kníry

Kterak si šampioni poměřovali v Německu kníry
Tento muž přijel na mistrovství z Itálie.
K vidění byla spousta prostředků, které obvykle používají spíše ženy.
Poslední úpravy a může se jít soutěžit.
Do Německa na šampionát přijelo přes 160 účastníků.
Foto: Reuters

Gründau - V německém městě Gründau nedaleko Frankfurtu se o víkendu sešli mistři nakroucených knírů a pěstěných vousů. Konal se tu světový šampionát, v němž se utkali majitelé poněkud archaické parády.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy