Krutá cesta na jatka. Ochránci zvířat natočili týrání

rst
12. 2. 2008 16:07
Skrytá kamera zdokumentovala zvířecí transporty
Handle With Care tvrdí, že během převozu zvířata trpí nemocemi, stresem, hladem a žízní, jsou zavřeny v malých přeplněných kontejnerech, jsou vystaveny horkému slunci i pobytu na rozbouřeném moři
Handle With Care tvrdí, že během převozu zvířata trpí nemocemi, stresem, hladem a žízní, jsou zavřeny v malých přeplněných kontejnerech, jsou vystaveny horkému slunci i pobytu na rozbouřeném moři | Foto: Handle With Care

Londýn - Ukončit krutý mezikontinentální transport zvířat určených na porážku má za cíl nová kampaň organizace Handle With Care.

Kampaň, kterou podporují desítky organizací bojující za práva zvířat, stojí na autentických záběrech, jež po dobu dvou let filmovali členové organizací po celém světě.

Přinesli tak například záběry krutého zacházení se zvířaty při transportu prasat z Kanady na Havaj, kde se vepři prodávali jako domácí ostrovní produkt.

Zaznamenali také transport dobytka z Austrálie nebo Amazonie na Blízký Východ.

Zdokumentovali mimo jiné podmínky, za kterých dochází k převozu koní mezi jednotlivými státy Evropské unie.

Podle organizace během převozu zvířata trpí nemocemi, stresem, hladem a žízní, jsou zavřena v malých přeplněných kontejnerech, jsou vystavena horkému slunci i pobytu na rozbouřeném moři.

To vše musejí podstoupit, než budou za několik dnů či týdnů zaříznuta na jatkách v cílových zemích.

Kampaň má za cíl přimět výrobce masa, aby zvířata zabíjeli pokud možno tam, kde jsou chována.

Kampaň:
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Kampaň:

Prohlédněte si filmy, které tajně natočili tvůrci kampaně Handle With Care ZDE

(Filmy jsou v anglickém znění. Upozorňujeme, že záběry jsou místy drastické)

Až měsíc na cestě

Koně jsou přepravováni v přeplněných nákladních vozech ze Španělska do Itálie. Cesta trvá 36 hodin. Čtyři miliony ovcí podstupují každý rok odyseu z Austrálie na Blízký Východ. Cesta trvá měsíc a během ní zemře až 30 000 z nich.

Více než 100 000 kusů dobytka je také dopravováno kamionem z rančů v Amazonii do brazilských přístavů, odkud míří dále lodí do libanonského Bejrútu. Úmrtnost v tomto případě činí až 10 procent každého transportu.

Přes 5500 kilometrů musí urazit 15000 prasat na cestě z kanadské provincie Alberta do Kalifornie, odkud jsou pak odeslána na Havaj.

Organizátoři "záchranné akce" vyzvali veřejnost, aby podepsala petici, která by měla zatlačit na jednotlivé vlády po celém světě. Požaduje zákáz přepravy živých zvířat.

"Rozhodli jsme se lidem ukázat pravdu tohoto utajeného a brutálního zacházení se zvířaty: Pokud to uvidíte na vlastní oči, budete hned vědět, že se to musí zastavit," říká Leah Gatesová, ředitelka kampaně.

"Krutost, kterou tato zvířata podstupují je ve 21.století nepřijatelná," dodává Philip Lymbery, jeden ze zástupců organizace Compassion in World Farming.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Prohlédněte si video k převozu prasat z Kanady na Havaj, které ukazuje kruté zacházení s přepravovanými zvířaty. Ta jsou po převozu na ostrov označena jako "domácí produkt". Desítky prasat přepravu nepřežily. Video zveřejnila organizace Handle With Care.

 

Právě se děje

Další zprávy