Ostrý britský kritik očkování naletěl youtuberům. Vzal peníze za zmírnění slov

Magazín Magazín
1. 8. 2021 11:51
Kontroverzní britský aktivista Piers Corbyn, který brojí proti antikoronavirovým vakcínám, se nechal napálit duem mladých youtuberů. Ti dlouhodobému přívrženci konspiračních teorií nabídli úplatek za to, že přestane kritizovat společnost AstraZeneca. Peníze však byly falešné.
Piers Corbyn.
Piers Corbyn. | Foto: Reuters

Bratr bývalého předsedy opozičních labouristů Piers Corbyn patří ve Velké Británii mezi kontroverzní osobnosti a v současnosti také mezi nejhlasitější kritiky očkování proti onemocnění covid-19. Youtubeři Josh Pieters a Archie Manners ovšem ukázali, že i velmi zarputilý aktivista může pod vidinou lákavé odměny měnit postoje. 

Dvojice se s Corbynem sešla v centru Londýna a předstírala přitom, že patří k zástupcům farmaceutické firmy AstraZeneca. Aktivistovi nabídla příspěvek na jeho tvrdou protiočkovací kampaň ve výši deseti tisíc liber (skoro tři sta tisíc korun). Částka měla Corbyna přesvědčit, aby se ve svých ohnivých projevech přestal strefovat do britského výrobce vakcín a kritiku směroval ke konkurenci. 

Jeden z nejvýraznějších hlasů britské kampaně proti očkování podle nahrávky, zveřejněné na internetu, kanadskému žertu youtuberů naletěl a myslel si, že jde skutečně o akcionáře AstraZeneky. Na schůzce, kterou si duo mladíků natáčelo skrytými kamerami, peníze přijal. Teprve doma zjistil, že šlo o falešné bankovky z deskové hry Monopoly. Vtipálky nejprve označil za podvodníky a dodal, že zachycený rozhovor sestříhali tak, aby vypadal skandálně.

"Když jsem doma zjistil, že jsem si v batohu přinesl bankovky z Monopolů, vyprsknul jsem smíchy. Byl jsem naivní, ale je fakt, že celý vtípek podali opravdu přesvědčivě," připustil Corbyn pro zpravodajský web deníku Metro. Trvá ale na tom, že oběma mužům i přes přijetí peněz neslíbil změnu postoje. 

Bratr někdejšího labouristického lídra Jeremyho Corbyna je dlouhodobým přívržencem nejrůznějších konspiračních teorií. Vedle účinnosti vakcín proti koronaviru zpochybňuje také například existenci klimatických změn a loni se zúčastnil akce, na které vystoupili popírači holokaustu. Letos v únoru dokonce skončil ve vazbě kvůli šíření letáků, které aplikaci vakcín proti covidu-19 přirovnávaly k nacistickému koncentračnímu táboru v Osvětimi.

VIDEO: Povinné očkování je šance zabránit katastrofě, tvrdí etik Černý.

Povinné očkování má být poslední řešení, nikomu se do toho nechce, ale není už moc času přimět lidi k vakcinaci, stát selhal, říká etik David Černý. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy