Kráva místo na jatka vyrazila do New Yorku

8. 5. 2009 15:43
New York - Molly nebyl ještě ani jeden rok, a už byla odsouzena ke smrti. Molly je telátko, které se života nevzdalo snadno. Zoufalým útěkem z jatek si zachránilo život.

Molly, která měla již doslova nůž na krku, utekla včera a ulicemi newyorské čtvrti Queens prohnala i policisty, kteří se ji snažili chytit.

"Stál jsem zrovna na dvoře, a z ničeho nic se přede mnou objevila kráva," popisuje své překvapení dvacetiletý Adama Kain, u jehož domu byla Molly nakonec polapena.

"Viděl jsem už i mývala a jiná zvířata, ale kráva? To je teda blázinec," dodal Adam.

Mollyin útěk začal tím, že se jí podařilo uniknout z jatek. Pak klopýtala ulicemi New Yorku, vyhýbala se autům a točila se na silnicích dokola.

Pohotovostní jednotky měly hned plné ruce práce, aby o život bojující Molly lapily. Než se jim to ale podařilo, Molly si prohlédla kus New Yorku a v úprku pokračovala celou hodinu.

Jak telátko Newyorčany vylekalo

"Nejdřív jsem zaslechl ženský jekot a pak uviděl tele," říká Anthony Echols, 23, který na místě Mollyina dopadení nakupoval.

"Vylekal jsem se a běžel ke svému bloku. Tele pak ale zaběhlo na dvorek domu mého kamaráda," dodává.

Ani když policie Molly dohnala, nevzdala se zadarmo. "Schovávala se před policisty u mé garáže," vypráví Adamova matka, devětatřicetiletá Nesha Kahn.

"Vždycky vyběhla ven, a když uviděla poplašná světla, tak zase zaběhla zpět," pokračuje Nesha. "Myslím, že ta kráva byla traumatizovaná. Ptala jsem se policistů, co se děje, a řekli mi, že ji honí už deset bloků."

Pro nás, z Guyany, nic zvláštního

Na rozdíl od jejího syna nebyl pro Neshu šok vidět krávu na svém pozemku. "Mě to vůbec nepřekvapilo. U mě doma (v Guyaně) jsme na to zvyklí. Můj otec byl řezník," dodává Nesha.

Policisté nakonec Molly zklidnili injekcemi ve střelách a naložili do vozu pro koně. "Museli ji střelit aspoň pětkrát," tvrdí Echols.

Molly se nakonec zběsilý útěk vyplatil. Nyní je v centru pro péči a kontrolu zvířat ve východním New Yorku v Brooklynu.

Policisté doufají, že se jim podaří najít Molly stálý domov ve zvířecím útulku. Molly si každopádně vyběhala milost.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy